۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶
کد خبر: ۷۶۰۸۶۹
وزیر کشور:

دولت سیزدهم تأیید خود را از رهبر معظم انقلاب و مردم گرفته است

دولت سیزدهم تأیید خود را از رهبر معظم انقلاب و مردم گرفته است
وزیر کشور گفت: دولت شهید آیت الله رئیسی تأیید خود را از رهبر معظم انقلاب و مردم گرفته است و مردم هستند که در بدرقه تاریخی خود از شهیدان والامقام خدمت نوع نگاه خود را به این دولت نشان دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، در جریان سفر به اصفهان در جمع اصحاب رسانه، ضمن اشاره به فعالیت‌های انجام شده در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات، گفت: ظرفیت عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که به رغم خسارت بزرگ از دست رفتن شهید جمهور آیت الله رئیسی، ظرف ۴۰ روز انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: مرحله اول انتخابات در امنیت، سلامت، با رقابت فشرده و حضور مردم عزیز و شریف ما پای صندوق های رأی برگزار شد و اکنون در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری هستیم.

وزیر کشور ضمن ابراز آمادگی در سراسر کشور به منظور برگزاری مرحله دوم انتخابات، اظهار کرد: بحث امنیت انتخابات توسط دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی تأمین شده و ضروری است تا پایان نیز حفظ شود.

دکتر وحیدی با تأکید بر حفظ سلامت انتخابات، اظهار کرد: همانگونه که مرحله اول انتخابات در کمال سلامت برگزار شد این مرحله نیز به همین صورت با سلامت کامل برگزار می‌شود و نگاه ما به این حوزه حق‌الناسی است که بایستی رعایت شود.

وی ادامه داد: در بحث مشارکت نیز از مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی درخواست می‌کنیم با حضور پای صندوق‌های رأی، در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

وزیر کشور عنوان کرد: رقابت نیز میان دو نامزد وجود دارد و مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی در روند و فرایند انتخابات درخشان و استوار است و آنچه که مردم انتخاب کنند همان خواهد بود.

دکتر وحیدی با اشاره به اینکه برای برگزاری انتخابات متحد و همدل هستیم، خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخابات تاکنون ضوابط را رعایت کرده‌اند اما کسانی هستند که از خارج از کشور خط می‌گیرند تا برخی خطوط را به کشور القاء و ناامنی ذهنی را برای مردم ایجاد کنند.

وی در ادامه افزود: تمامی این فعالیت‌ها محکوم است زیرا از طرف دشمنان مردم مدیریت می‌شوند، معاندین در تلاش هستند تا انتخابات جمهوری اسلامی ایران را مخدوش کنند که طبیعتاً مردم ما به آنها اهمیت نمی‌دهند البته تمامی این فعالیت‌ها توسط دستگاه‌های اطلاعاتی رصد می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: از همه ستادهای کاندیداهای انتخابات درخواست می‌کنیم ضوابط و اخلاق انتخاباتی را حفظ کنند و به هیچ وجه نسبت به تخریب نامزدها اقدام نکنند زیرا این موضوع قانون خلاف است.

دکتر وحیدی خاطرنشان کرد: کاندیداهای انتخابات نیز برنامه‌های خود را معرفی کنند، از هرگونه تخریب بپردازند و اخلاق انتخاباتی را حفظ کنند تا فضای سالمی در انتخابات دنبال شود.

وی در مورد برخی اتهامات به خدمات و دستاوردهای دولت سیزدهم، گفت: دولت شهید آیت الله رئیسی تأیید خود را از رهبر معظم انقلاب و مردم گرفته است و مردم هستند که در بدرقه تاریخی خود از شهیدان والامقام خدمت نوع نگاه خود را به این دولت نشان دادند البته دولت نیز از لحاظ قانون فرصت دفاع از عملکرد خود را دارد.

دکتر وحیدی در پایان اظهار کرد: منش و رویکرد شهید جمهور آیت الله رئیسی در کشور ماندگار خواهد بود و این امر از ویژگی‌های مهم فعالیت خالصانه و مجاهدانه برای کسب رضایت خداوند متعال است./1304/

ارسال نظرات