۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
کد خبر: ۶۴۱۵۰۹
پ
سرپرست حوزه علمیه لرستان:
سرپرست حوزه علمیه لرستان رسالت مهم حوزه را پاسخگویی به نیازهای جامعه دانست و گفت: راه اندازی مراکز و رشته های تخصصی اقدامی مهم در این زمینه است.

حجت الاسلام سیدمحمد باقر موسوی، سرپرست حوزه علمیه لرستان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در خرم آباد، بیان داشت: پاسخگویی به نیازهای جامعه رسالت مهم حوزه علمیه است.

وی با اشاره به گسترش شبهات و نیازهای جامعه افزود: طلاب و روحانیت همواره باید مجهز به علم روز بوده و با استفاده از روش های نوین تلیغی و رسانه ای پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

سرپرست حوزه علمیه لرستان خاطرنشان کرد: قدرت پاسخگویی حوزه علمیه بالا بوده و راه اندازی مراکز تخصصی و رشته های تخصیی در حوزه علمیه فرصتی را فراهم ساخته تا طلاب و روحانیت بتواند نیازهای جامعه را به خوبی پاسخ دهند.

وی اظهار داشت: حوزه علمیه ظرفیتی عظیم در راه اندازی رشته های تخصصی و تحصیل طلاب دارد و می توان گفت که تا چند سال آینده نزدیک به 300 گرایش در باب آموزشی دارد.

حجت الاسلام موسوی اذعان داشت: امروزه حوزه علمیه به سمتی حرکت می کند که به خوبی نیازهای جامعه را می شناسد و می تواند پاسخگوی این نیازها باشد.

وی یادآور شد: حوزه های علمیه متوجه نیازهای گسترده مردم شده اند و می دانند باید به آن سمت حرکت کنند که بتوان از عهده مسائل و مشکلات روز جامعه بر آمد.

سرپرست حوزه علمیه لرستان خاطرنشان کرد: تاکنون حرکت از سمت طلبه و روحانیت به سمت مردم برای تبیین ارزش های دینی و پاسخگویی به نیازهای جامعه بوده است.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: زمانی نیز هست که مردم سؤالات و شبهاتی دارند و برای پاسخگویی حوزه علمیه را دیر انتخاب می کنند و یا به سمت حوزه نمی آیند که نیاز به بررسی دارد و باید این مشکلات برطرف شود.

وی وظیفه اصلی حوزه را پاسخگویی به نیازهای مردم خواند و اظهار داشت: حوزه علمیه نیازهای مردم و جامعه را تا چند سال آینده بررسی کرده و در این راستا به خوبی گام بر می دارد./9451/ت310/ب1

گزیده ای از خبر را می توانید در کلیپ صوتی زیر بشنوید

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین