۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
کد خبر: ۶۵۳۴۹۳
پ
صدا و سیمای خراسان رضوی به مناسبت روز قدس و عید فطر ویژه برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری رسا در مشهد همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس صدا و سیمای خراسان رضوی  با ویژه‌برنامه هایی به استقبال این روزجهانی می رود.

سیمای خراسان رضوی با برنامه صحن انقلاب به مدت تقریبی 100 دقیقه با بخش هایی مانند تبیین علل مخالفت جمهوری اسلامی با موجودیت اسرائیل، بیان جنایات صهیونیسم در طول تاریخ در فلسطین. بیان آرمان های قدس و سرودهای ویژه روز قدس از شبکه‌ استانی به تهیه کنندگی عباس غلام پور تهیه و پخش خواهد شد و در ادامه پخش مستقیم سخنرانی مقام معظم رهبری خواهد پرداخت.

صدای خراسان رضوی نیز با برنامه حماسه مقاومت در روز جمعه از ساعت ۹ تا ۱۱به مدت 120 دقیقه با بخش های مختلفی چون مستند های گزارشی، بیان هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس، تبیین جنایات صهیونیسم در قدس شریف با حضور کارشناسان، آنونسهایی با استفاده از کلام مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) وسرودهای حماسی به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و نویسندگی جمیله توکلی تهیه و پخش خواهد شد و در ادامه سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت زنده و مستقیم پوشش داده خواهد شد.

ویژه برنامه "صحن قدس" با کنکاش و بررسی سوابق مبارزات ملت مظلوم فلسطین با موضوعات متنوع و کارشناسی صاحبنظران این حوزه بصورت زنده از "رادیوزیارت" پخش می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی محمدناصر رازجو و نویسندگی محمد گلگونی تولید می شود."صحن قدس" از بخشهای کارشناسی با موضوع مرور اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نقش شهید سلیمانی در مقاومت اسلامی و فلسطین، چرایی حمایت ایران و مسلمانان از فلسطین و آزادی قدس، نقش مقاومت درتزلزل و حتی مهاجرت معکوس در رژیم صهیونیستی، تحریمهای مصوب برای رژیم صهیونیستی بدلیل شهرک سازی، مشکلات اقتصادی آن رژیم، تشکیل شده است.

این برنامه همچنین مزین به کلام شهدا و مبارزان فلسطینی در مورد شهید سلیمانی است که البته از کلام شهید سلیمانی، مقام معظم رهبری مدظله العالی و امام خمینی (ره)  نیز درباره مقاومت بهره گرفته می شود. در "صحن قدس" ارتباط تلفنی با سوریه و همچنین گزارش از 5 ملیت مختلف در مورد تأثیر نامکذاری روز قدس در ملتها، بخش هایی با موضوع دیالوگهای فیلمهای ماندگار که مرتبط با آرمان فلسطین و روز قدس، نقش هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس و موسیقی ها و نواهای مرتبط با این روز طراحی شده است. این برنامه با حضور حجت الاسلام مهدویان بعنوان کارشناس برنامه بدلیل فعالیتهای ایشان در مورد محور مقاومت و همچنین بهره گیری از کارشناسی آقایان سید جلال فیاضی و کوروش شجاعی بصورت تلفنی پخش خواهد شد. همچنین هماهنگی لازم برای مصاحبه با صلاح ذبابی سفیر فلسطین در تهران نیز انجام شده است

اجرا "صحن قدس" بعهده میثم مسرور بوده و بمدت 180 دقیقه از ساعت 9 صبح روز جمعه از استودیوی ویژه رادیوزیارت در حرم حضرت رضا علیه السلام بصورت زنده پخش می شود. این برنامه آمادگی  پخش سخنرانی رهبری در روز قدس را دارد.

معاونت خبر نیز گزارش های ویژه ای در مورد اهمیت روز جهانی قدس تهیه و پخش خواهد کرد.

رادیو دری برونمرزی خراسان رضوی ویژه برنامه ای با عنوان مظلومیت قرن را به مدت 2 ساعت را به همراه پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری به تهیه کنندگی حسین زاده و بصیر احمد تهیه و پخش خواهد کرد.

در ادامه برنامه صهیونیزم خانه عنکبوت را نیز باموضوع بررسی آخرین تحولات سرزمین های اشغالی که به اضمحلال از درون این غده سرطانی کمک می کند را به گویندگی خانم سروری و تهیه کنندگی خانم خوش رو و همچنین برنامه انعکاس را با هدف تبیین جایگاه فلسطین و ضرورت ارتقای افکار عمومی نسبت به ظلم هایی که امپریالیسم در حق امت اسلامی کرده است را در مصاحبه با شخصیت های مختلف از طیف های مختلف افغانستان تهیه و پخش خواهد کرد.

برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت روز عید فطر

رادیو خراسان رضوی با برنامه زنده رادیویی "جشن بندگی" در روزهای تعطیلات عید فطر از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش خواهد شد.این ویژه برنامه ی ترکیبی نمایشی سعی دارد فضایی شادمانه پس از یک ماه روزه داری برای مخاطبان ایجاد نماید.این برنامه با محور های آداب و رسوم مردم خراسان در عید فطر،مواسات و همدلی،ارتقاء رفتارهای اجتماعی و ترویج صبر و قناعت و کمک به همنوعان وذکر مصادیقی از برکات ماه مبارک رمضان در رفتارهای اجتماعی مشخصا در زمان بحران کرونا تهیه وتولید شده است.بخشهای مختلف این برنامه شامل نمایش کوتاه طنز،میهمان هنرمند،کارشناس مذهبی،گزارش،بسته های صوتی از جمله آشنایی با اداب و رسوم فارسی زبانانی که در همسایگی کشور ما هستند مثل افغانستان،پیامک و تلفن های مردمی،استفاده از فرصت رادیو نما و دریافت عکسهای عید فطر مردمی اماده شده است. تهیه کنندگان این برنامه : محمد کمالی و سمانه رفیعی ،صدابردار :محجوبه باغبان،گویندگان :امیرحسین کشوری و ریحانه شادمان،گزارشگران: بهروز وطن دوست . مرضیه رحیمی . حسین ضیایی،نویسندگان" شیوا سالاری و هادی پورحسین هستند.

سیمای خراسان رضوی نیز با دوبرنامه عید بندگی وعید عاشقان لحظات شاد ومفرحی را به بینندگان خود هدیه می کند.برنامه عید بندگی در دو قسمت 60 دقیقه ای با آیتم های جهش تولید، سرود، تبریکات عید، نمایش طنز، وله، گپ عیدانه به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی به روی آنتن می رود.همچنین برنامه عید عاشقان در دو قسمت 90 دقیقه ای با آیتم های خواننده زنده، نمایش طنز، گزارشگر، گفتگو با هنرمندان و ورزشکاران، دوبله مشهدی، مدافعان سلامت و مسابقه پیامکی به تهیه کنندگی عباس غلام پور و کارگردانی رضا سالار در این ایام  پخش خواهد شد.

همچنین سیمای خراسان رضوی آمادگی پخش زنده نماز پر شکوه عید فطر در صورت فراهم شدن شرایط و ارتباط با حرم حضرت رضا(ع)و مشاركت مردم از طريق پيامك را در روزعیدسعید فطر دارد.

رادیوزیارت نیزبه منظور ایجاد فضایی شاد و باطراوت ویژه برنامه "جشن بندگی" را در 2 قسمت بصورت زنده پخش خواهد کرد. این برنامه که به تهیه کنندگی امیررضا رئوف و با اجرای میثم مسرور پخش می شود در هر دو روز از ساعت 9 صبح الی 12 بمدت 180 دقیقه تهیه و پخش خواهد شد. اعمال روز عید فطر و مباحث مربوط به فطریه، احکام کاربردی مربوط به روزه های قضا و کفاره و فطریه، پیامک و تلفن و تبریک های مخاطبان، ارتباط با نمایندگی های آستان قدس در سراسر کشور ، تشریح خدمات و طرح مواسات و کمک های مردمی، گزارش هایی با رویکرد عیدانه درمحل هایی که کمک مردمی انجام می شود، عید فطر در اقصی نقاط کشورهای اسلامی و آداب و رسوم آنها و اهمیت روز فطر در آن کشور های مختلف، روایت و داستانهای عید فطر از قبل از انقلاب و انقلاب، زندگی اهل بیت علیهم السلام، شادی های حلال و روایات لطیفه و طنز برای شادی بخش، ارتباط با هنرمندانی که در حوزه زیارت و عید فطر آثار هنری داشته اند از مهمترین بخش های این برنامه است. از سویی دیگر با توجه به فضای معنوی و شاد عید فطر، رادیو زیارت برنامه ای دیگر را با موضوع عید فطر و با فضای شاد برای پخش در بعداز ظهرهای روز عید درنظر گرفته است. این برنامه با عنوان "شکر بندگی" از ساعت 19 الی 21 بمدت 120 دقیقه از استودیو حرم مطهر بصورت زنده پخش خواهد شد. "شکربندگی" با هدف ایجاد فضای شاد در بین مخاطبان  و با موضوعات متنوعی پخش می شود که اهم موضوعات آن عبارتند از: رسومات عید فطر در شهرستانها و قومیتهای مختلف، مسابقه، گزارشهای شاد و شادی حلال، بررسی سیره اهل بیت علیهم السلام پیرامون عید فطر، پویش های مردمی در ماه مبارک رمضان و پویش مواسات، احکام عید فطر و فطریه و شرایط پرداخت و نحوه محاسبه کفاره، ارتباط با هنرمندان فعال در زمینه عید فطر و همچنین اختتامیه مسابقه بین المللی قرآن کریم از مهمترین بخش های "شکر بندگی" است.این برنامه با تهیه کنندگی محمدجواد دهقان و با اجرای  مهران کاظمی  پخش خواهد شد.

معاونت خبرنیزدرعید فطربا تهیه گزارشهایی از محدودیت ورود به مشهد برای پیشگیری از هجوم مسافر در تعطیلات پیش رو،گزارش از پایان ماه مبارک رمضان،گزارشی از حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان،گزارشی از فطریه و اهمیت آن بویژه در شرایط فعلی،گزارش از عید فطر و تقسیم این عید بزرگ با نیازمندان،پوشش نماز عید فطر درسطح شهرمشهد و همه شهرستانها در صورت فراهم شدن شرایط بر پایی نماز  تهیه خواهد کرد.

رادیو دری برونمرزی نیز با هدف تثبیت سنتهای دینی و فرهنگی عید فطر و نهادینه کردن آن در ذهن جوانان و نوجوانان و ایجاد فضای شاد اجتماعی در بین خانواده ها درتعطیلات فطر برنامه ای به نام شکرانه عید پخش خواهد کرد.

همچنین برنامه عاشقانه های بندگی هم برنامه ای مفرح و موزیکال عیدانه است که برای فرح بخش کردن فضای عید مخاطبان با پخش موزیک و نماهنگهای زیبا با رویکرد ایجاد فضای شاد مؤمنانه با نظر داشت رویکردهای مثبت که در سنت گرامیداشت عید فطر وجود دارد و تقویت ارتقا و ماندگاری این اعیاد مهم در ذهن نسل جوان و خانواده هااماده پخش است.

فضای مجازی خراسان رضوی   در عید سعید فطر با تولید 4 ویدئو کامنت، 2 پوستر، 4 عکس نوشت و 2 اینفوگرافی به استقبال این عید بندگی می رود./864/د102/ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین