۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
کد خبر: ۶۷۲۳۱۴
پ
«بی نام پدر» به قلم سیدمیثم موسویان رمانی است چندلایه، که به بهانه پرداختن به شخصیت یک درجه دار طاغوتی به روان و شخصیت افراد گوناگونی می پردازد.

به گزارش خبرنگار سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، «بی نام پدر» به قلم سیدمیثم موسویان رمانی است چندلایه، که به بهانه پرداختن به شخصیت یک درجه دار طاغوتی به روان و شخصیت افراد گوناگونی می پردازد.

رمانی جذاب و پرکشش که اگر دست بگیرید شما را به درون جهانش می کشد و درگیرتان می کند.هم عاشقانه است هم برشی از تاریخ معاصر را بازگو میکند هم معما و گره دارد، هم از ظالم می گوید هم از مظلوم و یک چالش جدی را با جذابیت به مخاطب منتقل می کند... از دستش ندهید.

بی نام پدر داستان زندگی یکی از درجه داران فاسق رژیم شاهنشاهی است. کسی که عامل مستقیم انگلیس ، موسس انجمن بهایی ، عامل سرکوب کردها و قاچاق مواد مخدر درسراسر ایران است . یکی از شخصیت‌های کتاب او را «یک اژدها » می‌داند. شخص اول داستان ابتدا درجه سرهنگی را دارد و پس از خدمت به دستگاه جور به درجه تیمساری می رسد.
داستان رمان بی نام پدر در دو برهه‌ی زمانی و در سه خط داستانی در هم تنیده روایت می‌شود. در ابتدا، داستان تیمسار که برای سرکوبی غائله کردها به کردستان فرستاده شده و ماجرای ازدواجش با دختری کُرد روایت می‌شود، در ادامه داستان ماجرای فرزندش که از وجود تیمسار بی خبر است روایت می شود و این روایت ها در نقطه ای طلایی به هم می رسند و مخاطب را شگفت زده می کنند.
نویسنده در پی آن است که در بستر داستانی جذاب و رخدادهای پرکشش، عمق خباثت بالقوه یک فرد را به تصویر بکشد همچنین تصویری از رجال نظام طاغوت و ابعاد زندگی آنها را نمایش دهد، از سوی دیگر نیشتری به خود انسانی هر فرد باشد و نمایشی از ظرفیت بالقوه پلید و نفسانیات هر آدمی را به وی نشان دهد.
«سید میثم موسویان» نویسنده کتاب اهل همدان و متولد 1362، کارشناسی ارشد روانشناسی دارد و در 12 سال گذشته داستانهای متعددی را به چاپ رسانده و جوایز گوناگونی را از جشنواره ها به خود اختصاص داده است.
هم اکنون آخرین اثر «سید میثم موسویان» با عنوان«بی نام پدر» از سوی انتشارات «کتاب جمکران» در ؟؟ صفحه به بازار نشر ارائه شد./826/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین