۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد خبر: ۶۷۶۰۵۵
پ
حجت الاسلام والمسلمین گرجیان:
استاد حوزه با بیان اینکه سران دولت وابستگی و دلبستگی به دول غربی دارند، گفت: دولت، عدم توافق در معاهدات بین المللی را بهانه‌ای برای مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی گرجیان، استاد حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، با اشاره به عواقب پیوستن ایران به FATF و کنوانسیون های آن گفت: طبق آیات قرآن کریم، یهودیان و نصرانیان از مسلمانان راضی نخواهند شد تا اینکه امت اسلامی تسلیم آنها شود و همچنین در قرآن کریم آمده است که آنها به هیچ عهد و پیمانی پایبندی نخواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین گرجیان ابراز داشت: با توجه به پیشینه و سابقه غربی ها، هر زمانی که آنها عهد و پیمانی با نظام اسلامی ایران را امضاء کردند، این معاهدات را شکستند و هیچ گونه پایبندی به آنها نداشتند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: نظام اسلامی در معاهدات بین المللی و برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده است؛ اما آنها هیچ کدام از بندهای تعهدات خود را اجرایی نکردند؛ از این رو آنها نیز به قرارداد FATF و CFT و پالرمو پایبند نخواهند بود.

وی با بیان اینکه سران دولتی وابستگی و دلبستگی به دول غربی دارند، گفت: برخی دولتی ها این تفکر را دارند که امروز کشورهای مستقل جایی در دنیا ندارند؛ از این رو باید کشور وابسته به استعمارگران و ابرقدرت های جهان باشد و اگر دولت ایران وابستگی به غرب نداشته باشد، ادامه فعالیت اقتصادی برای کشور محال خواهد بود؛ در حالی که تجربه و پیشینه خلاف این امر را اثبات کرده است.

دولت عدم توافق در معاهدات را بهانه‌ای برای مشکلات اقتصادی قرار داده است

حجت الاسلام والمسلمین گرجیان بیان کرد: سران دولت با فراری رو به جلو و برای اینکه ضعف های مدیریتی خود را پنهان کنند؛ عدم توافق در قراردادها و معاهدات بین المللی را بهانه‌ای برای گرانی کالاها و مشکلات معیشتی مردم قرار می دهند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: وزیر امور خارجه و رییس انرژی اتمی و معاونان آنها اذعان دارند که تضمینی وجود ندارد که با پذیرش قرارداد FATF و CFT و پالرمو مشکلات اقتصادی و مبادلات ایران با جهان حل شود.

حجت الاسلام والمسلمین گرجیان با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه مسؤولان به رونق و جهش تولید داخلی، گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور، اتکا بر توانمندی‌ها و تولیدات داخلی است./998/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین