۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۶۷۷۱۸۴
پ
عضو هیأت علمی مرکز تخصصی مهدویت:
حجت‌الاسلام جعفری گفت: هدف وهابیت از شبهه‌افکنی و دروغ‌پراکنی علیه مهدویت این است که بین اهل‌سنت و شیعه وحدت ایجاد نشود.

به گزارش خبرگزاری رسا،  فرقه وهابیت به عنوان یک جریان فکری انحرافی سالهاست که جهان اسلام را درگیر خود کرده است، این فرقه و پیروان آنها در نوشته‌ها و کتاب‌های خود اعلام می‌کنند مهدویت را قبول دارند و مردی از خانواده پیامبر (ص) خروج می‌کند اما گفته‌های آنها صرفاً در مقام نظر است چرا که وهابیت در اصول اولیه اسلام به بحث توحید و رسالت هم اذعان و تصریح دارد و پیروان خود را مسلمان معرفی می‌کنند اما در عمل طبق دستورات رسالت عمل نمی‌کنند.

وهابیت برای دشمنی با شیعه همواره تلاش می‌کند که از طریق سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای با تخریب، تهمت و شبهات فراوان، مهدویت و انتظار موعود را زیر سوال ببرد. به شبهات و دروغ‌هایی که وهابیت بر علیه مهدویت شیعه مطرح می‌کنند باید بر اساس روایات متقن پاسخ داد و جامعه بشری به صورت عام و جهان اسلام را به صورت خاص از مهدویت اصیل مطلع کرد، بر همین اساس با یکی از کارشناسان مهدویت به گفت‌وگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

حجت‌الاسلام جواد جعفری عضو هیأت علمی مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره دیدگاه وهابیت و رفتار آنها با مسئله مهدویت، گفت: وهابیت با اینکه اختلافات بسیاری با مسلمانان اهل سنت و شیعه دارند و در خیلی از مسائل به گونه‌ای دیگر فکر می‌کنند اما اصل مهدویت را قبول دارند و بزرگان و علمای آنها کتاب‌هایی در اثبات مهدویت به نگارش درآورده‌اند، به عنوان مثال بن‌باز از علمای بزرگ و معروف وهابیت تقریظی به کتاب «مهدی منتظر» نوشته است.

وی افزود: وهابیت این اصل را قبول دارند که شخصی با لقب مهدی در آخرالزمان قیام می‌کند از نوادگان پیامبر (ص) و هم‌نام ایشان است که جهان را پر از عدل و داد می‌کند، در واقع آنها موضوع مهدویت را قبول دارند.

عضو هیأت علمی مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه اشتراکاتی بین نظرات شیعه با وهابیت درباره مهدویت وجود دارد، عنوان کرد: وهابیت برای تفرقه‌افکنی بین مسلمانان خود را سنی معرفی می‌کند و ادعا دارد بین مهدویت با اهل‌سنت و مهدویت شیعه اختلاف بسیار زیادی وجود دارند. آنها در کتب و نوشته‌های خود مدعی هستند که مهدویت بین شیعه و اهل‌سنت تنها یک اشتراک لفظی در نام مهدی دارد.

وهابیت دیدگاه شیعه درباره مهدویت را افراطی معرفی می‌کند

حجت الاسلام جعفری با اشاره به برخی شبهات وهابیت درباره مهدویت شیعه، تصریح کرد: وهابیت دیدگاه شیعه را افراطی معرفی کرده و می‌گوید شیعیان امام زمان (عج) را فقط متعلق به خود می‌دانند که برای برقراری دین تشیع قیام می‌کند بنابراین تمام اهل سنت را خواهد کشت و به آنها هیچ فرصتی نخواهد داد، همچنین آنها مدعی هستند امام مهدی شیعه می‌آید که دین یهود را زنده کند، خانه کعبه و مساجد را تخریب کند.

این کارشناس و مؤلف مهدوی با اشاره به دروغ وهابیت درباره مهدویت شیعه، عنوان کرد: وهابیت، مهدویت شیعیان را به گونه‌ای معرفی می‌کنند که گویا امام زمان (عج) تنها فرقه شیعه را در جهان به رسمیت خواهند شناخت و با همه مردم جهان حتی مسلمانان دیگر به شدت برخورد خواهند کرد، بنابراین معتقدند که شیعیان درباره مهدویت دروغ می‌گویند و اهل سنت و جهان اسلام را فریب می‌دهند.

ارائه تصویر غلط توسط وهابیت درباره مهدویت شیعیان

وی با بیان اینکه وهابیت بر اساس برخی روایات بی‌سند یا تقطیع شده ادعا دارند که مهدویت در شیعیان کاملاً فرقه‌ای، درون مذهبی و گروهی است، ابراز کرد: آنها طبق همین روایات مدعی هستند که موعود شیعیان تنها آنها را نجات خواهد داد و یک اسلام با کتاب و قبله جدید را معرفی می‌کند، آنها تصویر غلطی از روایات شیعه را به جهان اسلام ارائه می‌دهند در حالی که درباره مهدویت، روایات اهل سنت و شیعه اشتراکات فراوانی دارد و موارد اختلافی بسیار کم است.

حجت الاسلام جعفری درباره علت و هدف دروغ‌پردازی و شبهه‌افکنی وهابیت بر علیه شیعه گفت: اساساً وهابیت برای تفرقه افکنی در جهان اسلام ایجاد شده و هدف اصلی آنها تضعیف شیعیان است، زیرا شیعیان با وهابیت اختلاف مبنایی در برخی مسائل اساسی دارند، به عنوان مثال ازنظر شیعیان زیارت و توسل عین توحید است چراکه پروردگار متعال در قرآن فرمودند با وسیله‌ای به من توسل کنید، اما وهابیت به علت چنین مسائلی شیعه را مشرک می‌دانند و گفتن «یا علی (ع)، یا زهرا (س) و ائمه (ع)» را شرک آلوده تصور می‌کنند، به همین دلیل آنها وظیفه خود می‌دانند که با شیعیان به عنوان مشرکان مبارزه کرده و از هر ترفندی برای ضربه زدن و تخریب آنها استفاده کنند.

وهابیت تصویر غلطی از روایات شیعه را به جهان اسلام ارائه می‌دهند در حالی که درباره مهدویت، روایات اهل سنت و شیعه اشتراکات فراوانی دارد و موارد اختلافی بسیار کم است

عضو هیأت علمی مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه وهابیت نمی‌خواهد بین شیعه و اهل سنت وحدت و یکپارچگی صورت گرفته و اسلام ناب در جهان اسلام نفوذ کند، عنوان کرد: بیشتر سران عرب روش و سیاست وهابی‌ها در تعامل با بیگانگان، کفار و کشورهای غربی را درست می‌دانند همان گونه که در کشور ایران هم برخی بر این باور هستند که باید با آمریکا و کشورهای غربی رابطه برقرار کرد، سران اعراب برای خود دلایلی می‌آورند که ارتباط با کفار اشکالی ندارد و در سیاست خارجی موافق با رفتاری هستند که کشور عربستان و در رأس آن وهابیت انجام می‌دهد.

تبلیغات گسترده وهابیت با دروغ‌پردازی بر علیه شیعه

این کارشناس و مؤلف مهدوی با بیان اینکه وهابیت تبلیغات قوی وگسترده‌ای را علیه شیعه در جهان اسلام انجام می‌دهد، اظهار کرد: بر همین اساس زمانی که وهابیت شیعه را به خاطر توسل بر اهل‌بیت (ع) مشرک معرفی می‌کند عامه مسلمانان حتی برخی از شیعیان که اطلاعات کافی از دین ندارند حرف‌های وهابیت را قبول می‌کنند، زمانی که شیعه توانسته تبلیغات خوبی داشته باشد از وهابیت در جذب جلوتر افتاده اما امروز متأسفانه وهابیت در تبلیغات بسیار فعال است.

عضو هیأت علمی مرکز تخصصی مهدویت افزود: وهابیت همواره تبلیغ می‌کند که شیعیان می‌خواهند در جهان اسلام نفوذ کنند و اهل سنت را از بین ببرند، آنها با همین تبلیغات عامه مردم را می‌ترسانند اگرچه برخی هم این نوع تبلیغات را نمی‌پذیرند، البته تعدادی از علما و نویسندگان اهل سنت در کتاب‌های بسیاری نوشته‌اند وقتی شیعیان «لا اله الا الله» را بر زبان جاری می‌کنند و توحید و یگانگی خداوند متعال را قبول دارند نمی‌توان آنها را مشرک حساب کرد و باید درباره این تفکر تحقیق و تفحص صورت گیرد.

حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه حجت‌الاسلام نصرت‌الله آیتی در کتاب «دلیل روشن» کل شبهات مهدویت را که وهابیت مطرح کرده پاسخ جامع داده است، همچنین در این زمینه کتاب‌های بسیاری به زبان‌های انگلیسی، فارسی، ترکی، استانبولی و عربی چاپ شده است. ابراز کرد: برای مقابله با شبهات و دروغ‌پردازی وهابیت برعلیه شیعه باید توسط شیعه کانال‌های ماهواره‌ای و سایت‌های تأثیرگذار ایجاد شود که آن هم مستلزم امکانات است؛ وهابیت به علت تمکن مالی زیاد توانسته در تبلیغات پیشرو باشد و کانالهای ماهواره‌ای بسیاری را تأسیس و بر علیه شیعه تبلیغ کند. متأسفانه کانال‌هایی عرب زبان که به دیدگاه شیعه درباره مهدویت به صورت ویژه بپردازد خیلی کم هستند، درباره مهدویت محتوا و کتاب‌های بسیاری چاپ شده است اما نشر آنها در خارج از کشور، سازوکار مالی بسیار قوی نیاز دارد

حجت‌الاسلام جعفری گفت: وهابیت به دروغ ادعا می‌کند که مهدویت شیعه با اهل سنت هیچ اشتراکی ندارد و آنها از مهدویت سو استفاده می‌کنند؛ این سخن آنان یک دروغ بزرگ است در حالی که شیعه و اهل‌سنت در عقیده مهدویت دارای اشتراکات فراوان هستند، دنیای اسلام باید آگاه باشد که مهدویت یکی از محورهای وحدت بخش بین مذاهب جهان است و حربه وهابیت باید کاملاً تبیین شود که ادعاهای دروغ درباره شیعه دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین