۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
کد خبر: ۶۸۳۸۷۷
پ
در شرائط کنونی و با درنظر داشتن مشکلات فرهنگی و اقتصادی پیش آمده در دولت سابق باید اولین اولویّت اقتصادی و فرهنگی دولت آینده توجه به مسئله معیشت پایدار باشد

حجت الاسلام علیرضا گرمابدشتی استاد حوزه در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا باتوجه وضعیت اقتصادی پیش آمده در جامعه گفت: در شرائط کنونی و با درنظر داشتن مشکلات فرهنگی و اقتصادی پیش آمده در دولت سابق باید اولین اولویّت اقتصادی و فرهنگی دولت آینده توجه به مسئله معیشت پایدار باشد چرا که بنابر گفته رهبرکبیر انقلاب اگر مردم برای دینشان هزینه نکنند بی دین می شوند.

وی با اشاره به تاثیر اقتصاد بر فرهنگ در جامعه و خانواده بیان کرد: جامعه ما در حال حاضر به شکلی است که اگر مسئله معیشت در نظر گرفته نشود فرهنگ هم تحت الشعاع قرار می‌گیرد و چنین تاثیر پذیری را ما در این چند سال گذشته در خانواده های کم بضاعت و حتی جامعه تجربه کرده ایم.

استاد حوزه با بیان مساله کشور ابراز داشت: مسئله کشور این نیست که زن در کابینه است یا نه، مسئله این نیست که اهل تسنن و قومیت ها در کابینه هستند یا خبر، کابینه باید شایسته سالار باشد و کسانی مدیر قرار بگیرند که توانمندترین فرد در حل مسائل اجتماعی باشند و باید در تدوین برنامه ها و اسناد راهبردی، مسئله زنان، اقوام، اقلیت ها و اقشار مورد توجه باشد.

حجت الاسلام گرمابدشتی گفت: نباید به این مهم بی توجه بود که سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که ۳۵درصد آنها زیر خط فقر زندگی می‌کنند و باید برای رهایی از این مشکل برای زنان سرپرست خانوار چاره ای اندیشید و همینطور اینکه باید جایگاه جامعه را به سطحی ارتقا دهیم که زنان مسئولانه و هدفمند از حاکمیت مطالبه کنند.

 وی در پایان با بیان بالا رفتن انتظارات مردم و کم رنگ شدن اخلاق در جامعه خاظرنشان کرد: هنر یک مدیر موفق این است که بتواند سطح انتظارات مردم را تعدیل کند و مردم را نسبت به عواقب انتظارات غیر منطقی آگاه سازد و باتوجه به اینکه جامعه همواره به اخلاق اسلامی نیازمند است باید در نظر داشت که هروقت این مهم در جامعه کمرنگ شد آسیب ها نیز بیشتر شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین