۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
کد خبر: ۶۸۶۱۵۵
پ
حجت الاسلام نیک‌بین:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجه به دنبال فیلتر کردن و مسدود کردن نیست بلکه به دنبال ایجاد یک فضای امن در اینترنت کشور است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: طرح حمایت از کاربران مجازی با آنچه تحت صیانت از این حوزه مطرح می‌شود متفاوت است.

وی افزود: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجه به دنبال فیلتر کردن و مسدود کردن اینترنت، اینستاگرام و امثال آن نیست بلکه به دنبال قانونمند کردن و ساماندهی این فضا است و می‌خواهد مردم از یک اینترنت امن برخوردار باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجه کسب و کارهای مردم در فضای مجازی را تعطیل نمی‌کند بلکه با ساماندهی فضای مجازی و ایجاد یک بستر مناسب برای فعالیت‌ها در این حوزه موجبات کسب و کار اینترنتی مردم را نیز فراهم خواهد آورد.

حجت‌الاسلام نیک‌بین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسائل مهمی همچون امور معیشتی مردم، آب و برق و امسال آن در دستور صحن مجلس است ترجیح نمایندگان بر این شد تا طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی براساس اصل 85 قانون اساسی در یک فضای تخصصی و در کمیسیون مشترک مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا هم بررسی‌ها در مورد این طرح تخصصی‌تر انجام شود و هم اینکه مجلس در صحن به اولویت‌های کاری خود برسد.

وی افزود:‌ در فضای تخصصی می‌توان از نقطه‌نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران در مورد طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی استفاده کرد اما با توجه به محدودیت‌هایی که در صحن وجود دارد امکان استفاده از نظر کارشناسان فراهم نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: صاحب‌نظران و متخصصان می‌توانند به صورت مستقیم و غیرمستقیم نقطه‌نظرات، پیشنهادات خود را در رابطه با طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترکی که برای رسیدگی به این تشکیل خواهد شد ارائه کنند  تا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین