۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
کد خبر: ۶۸۶۳۱۰
با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت صورت گرفت؛

رونمایی از چهار نرم‌افزار جدید بعثه مقام معظم رهبری

رونمایی از چهار نرم‌افزار جدید بعثه مقام معظم رهبری
تهران - طی مراسمی از چهار نرم‌افزار «کتابخوان گنجینه همراه زیارت، همسفر زیارت، ما رایت الا جمیلا و کاروان مجازی اعتاب» رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری رسا در تهران، در جلسه شورای مشورتی عتبات و اربعین بعثه مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح، نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از چهار نرم‌افزار «کتابخوان گنجینه همراه زیارت، همسفر زیارت، ما رایت الا جمیلا و کاروان مجازی اعتاب مقدسه» رونمایی شد.

سرپرست حجاج ایرانی در این جلسه با تاکید بر استفاده بیشتر از ابزارهای آموزشی پیشرفته، تصریح کرد: امروزه برای آموزش مطالب، شیوه‌های جذاب متعددی وجود دارد. بنابراین تولید نرم‌افزارهای جدید متناسب با نیاز زائران می‌تواند در درک راحت‌تر و فهم بهتر مطالب به آن ها کمک کند.

وی با بیان اینکه با استفاده از ابزار جدید، مدیر و روحانی کاروان می‌توانند مطالب آموزشی و توجیهی را به زائران انتقال دهند،خاطرنشان کرد: بایستی همه خادمان زائران با ابزار نوین آموزشی آشنا باشند و در جلسات از آن استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت باتوجه به اینکه سطح تحصیلی زائران متفاوت است و در میان آن ها از افراد بی‌سواد تا اساتید حوزه و دانشگاه وجود دارد، یادآور شد: نباید از همه انتظار داشت که صرفاً از طریق حضور در جلسات و آموزش از طریق سخنرانی با مسائل مورد نیاز آشنا شوند؛ بلکه برای هر گروه از شیوه‌های متناسب با آنان بهره گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با بیان اینکه نرم افزار «همسفر زیارت» توسط مدیریت آموزش معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت تولید شده است، اظهار کرد: این نرم افزار برای استفاده در جلسات آموزشی کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات تولید و منتشر شده است که اماکن اعتاب مقدسه کربلا، نجف، کاظمین، سامرا و کوفه؛ همچنین احکام عمومی مورد نیاز زائران، آداب و اخلاق سفر، زیارت نامه‌های اعتاب مقدس و روایت مصور زندگی ائمه اطهار(ع) در این نرم‌افزار قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان، مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری نیز درباره، نرم افزار «ما رایت الا جمیلا» گفت: این نرم افزار روایت بانوی دمشق است که شامل ویژه برنامه روایتگری در حرم حضرت زینب (س) به ضمیمه اماکن زیارتی و تاریخی سوریه می‌شود. همچنین درکتابخوان گنیجنه همراه زیارت، بسیاری از کتاب‌های تولیدی با موضوع عتبات قرار داده شده و کتاب‌ها به صورت جستجوی آنلاین و به سه شیوه قابل دسترسی کاربران است، امکان جستجو نیز بر اساس دسته بندی فهرست موضوعی وجود دارد.

مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره نرم افزار کاروان مجازی اعتاب گفت: این نرم افزار دارای ۳ قابلیت (جلسات آموزشی متمرکز، کلاس آنلاین و کاروان من) و ۵ بخش اصلی (موضوعات آموزشی، برنامه روزانه، اخبار عتبات، پرسش و پاسخ است.

همچنین در این جلسه، حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از آخرین فعالیت‌ها و برنامه‌های این کمیته برای اربعین گزارشی ارائه کرد.

ارسال نظرات