۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶
کد خبر: ۶۸۶۵۰۵

رمان خاطرات عاشقانه رزمنده ایرانی و عراقی در جنگ چاپ شد

رمان خاطرات عاشقانه رزمنده ایرانی و عراقی در جنگ چاپ شد
رمان «نوشانوش» نوشته محمودی نورآبادی شامل خاطرات عاشقانه دو رزمنده دوران دفاع مقدس در جبهه‌های ایران و عراق منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش سرویس کتاب ونشرخبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی انتشارات به‌نشر (آستان قدس رضوی)، رمان «نوشانوش» نوشته محمد محمودی نورآبادی به‌تازگی توسط انتشارات به‌نشر منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌اثر، بازگو گننده خاطرات جنگ در دو جبهه ایران و عراق است و روایت‌های از زندگی و خاطرات هشت جنگ تحمیلی دو رزمنده ایرانی و عراقی روایت می‌کند. در این‌رمان خاطرات و داستان‌های عاشقانه «عامر رشید» سرباز عراقی که دفترچه خاطراتش به دست رزمنده ایرانی علی شیر شفیعی می‌افتد، درج شده است.

محمد محمودی نورآبادی نویسنده این‌کتاب، آثاری چون «سرریزون»، «کاش چشمهایش دروغ گفته باشد»، «خنده زار»، «نبرد هِسجان» در جشنواره‌های دوسالانه انتخاب کتاب سال دفاع مقدس، هفتمین جشنواره پاسداران اهل قلم، چهارمین جشنواره کشوری داستان انقلاب و دیپلم افتخار در پنجمین جشنواره کشوری را در کارنامه دارد.

رمان «نوشانوش» داستان دو شخصیت در دو اردوگاه متفاوت است. از اردوگاه خودی، علی شیر از قاب نگاه خودش و اطرافیانش معرفی می شود. دغدغه ها و ماجراهایش در روستا تا شهر و پشت خاکریز جنگ و همراه با نگاه او به زندگی، عشق زمینی و باورها و ... اما در جبهه‌ مقابل او هم استوار عراقی یا همان‌توپچی تانک، نیز باورها و باید و نبایدهای خودش را دارد. این شخصیت از زبان خودش معرفی می شود و بی آن‌که خودش بخواهد، برای مخاطب دست به اعتراف می‌زند.

عامر معشوقه دارد و مدام به او فکر می‌کند. در عین حال نمی‌تواند بی خیال مرام و مسلک حزبی خود باشد. او هم می‌خواهد جنگ را ببرد و هم به معشوقه برسد. و در این‌رهگذر به نگارش خاطرات خود می‌پردازد. نوشته‌هایی که می‌شود کلیت دشمن را در آن دید و شناخت. گاهی شور و هیجان دارد و گاهی دچار افسردگی و یاس می‌شود. اما در نهایت باز بر باور حزبی و عقیدتی خود وفادار می‌ماند و تا جای ممکن تلاش خود را می‌کند.

در بخشی از این کتاب آمده است:

«کاش می دانستم سربازان بعثی هم مثل ما شور و شوق جنگیدن دارند یا این که نه، با زور سرنیزه و از ترس جوخه های اعدام پای به میدان جنگ می گذارند؟ اصلا فارغ از ماجرای جنگ، همیشه دوست دارم بدانم رقیب چگونه دنیایی دارد و برایم چه جور نقشه هایی می کشد؟ مثل همان وقت هایی که با تیم های رقیب قرار مسابقه ی فوتبال می گذاشتیم و شب می افتادم توی رختخواب و به حریف و برنامه هایش برای بازی فکر می کردم.»

این‌کتاب با ۲۰۰ صفحه و قیمت ۳۸ هزار تومان منتشر شده است.

ارسال نظرات