۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
کد خبر: ۶۸۶۵۵۵
پ
کاویانی مطرح کرد؛
دبير سوگواره امام حسين(ع) از راه اندازی دبیرخانه دائمی خبر داد و گفت: سوگواره ملت امام حسین(ع) عرصه ارادت دلدادگان امام حسین (ع) در شعاع جهانی است.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، مسعود كاويانی دبير نخستین سوگواره ملي و بين المللي امام حسين(ع) در نشست سوگواره ملت امام حسين(ع) با اشاره به چگونگی شكل گيری سوگواره ملت امام حسين(ع) از هم افزايی و تلفيق چندين سوگواره حسینی با عنوان یک سوگواره خبر داد و گفت: سوگواره ملت امام حسين(ع) مجالی را فراهم آورده تا با ايجاد دبير خانه سوگواره هاي حسينی متشكل از سوگواره های اشراق دفتر تبليغات حوزه علميه قم، اشكواره بوی سيب راديو معارف و سوگواره مهر محرم اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، شبكه جهاني ولايت و سازمان بسيج رسانه در عرصه خبر و خبرگزاری و با مشارکت مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی هم افزایی بیشتری صورت گیرد.

وی از راه اندازی دبير خانه دائمي سوگواره های حسینی خبر داد و گفت: اين دبيرخانه كه قرار است به صورت دائمي فعاليت كند، اولين سال آن در راديو معارف است و سال هاي آتي دبير خانه در گردش بين سوگواره های تلفيق شده خواهد بود.

كاوياني هدف از راه اندازي دبير خانه دائمي سوگواره های حسيني را هم افزايی و شناخت ظرفيت ها، نيازها، استعدادها و تبادل تجارب تلاشگران عرصه عاشورا دانست و بيان داشت: ادغام ظرفيت ها و جلوگيری از اتلاف بيت المال؛ شبكه سازی و شناخت ظرفيت های ملی و بين المللی، ايجاد وحدت در برند سوگواره ها در كنار فعاليت مستقل هر سوگواره، پرهيز از كار تكراری و موازی كاری و تخصصي كردن هر بخش توسعه حوزه مردمی سوگواره و ايجاد بستر مناسب برای هيأت ها از ديگر اهداف تشکیل سوگواره ملت امام حسین(ع) قلمداد می شود.

وی افزود: بر اساس اين اهداف، سه سوگواره در هم تلفيق شدند تا زير يك شعار كه برگرفته از صحبت هاي سردار دلها شهيدحاج قاسم سليمانی است (ما ملت امام حسين عليه السلام هستيم) فعاليت كنند، لذا اسم سوگواره «ملت امام حسين(ع)» می باشد.

كاويانی بر كيفي سازی توليدات بر اساس محور های موضوعي تاكيد و ابراز داشت: سوگواره ملت امام حسين(ع) در دو بخش مردمي و حرفه اي برگزار می شود كه در بخش مردمی ايجاد پويش ها و رصد هشتك ها در فضای مجازی را خواهيم داشت و در بخش حرفه ای فراخوان توليد در قالب هاي مختلف است.

وی با بيان اينكه امسال يك نگاه متفاوت هم به توليد آثار فاخر خواهيم داشت و افزود: با حمايت مجمع ناشران ديجيتال سفارش ماراتن توليد محتوا در يك بازه زمانی را خواهيم داشت كه جوائز ارزنده ای نيز برای اين بخش در نظر گرفته شده است.

دبیر نخستین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین علیه السلام در پایان از تمامی دلدادگان به هنر و رسانه عاشورایی،جوانان علاقمند و فعالان فضای مجازی دعوت نمود برای شرکت در این سوگواره از طریق آدرس mellateemamhosein.ir اقدام کنند.

راه اندازی دبیر خانه دائمی سوگواره‌های حسینی

گفتنی است که با توجه به تجربيات چندين ساله سوگواره ها، هر بخش به صورت تخصصي، عهده دار برگزاری در قالب های مختلف ولی در موضوعات یکسان شدند كه عبارت است از: بخش بوي سيب؛ راديو معارف، صوت و راديو (پادكست؛ نغمات آينی، آنونس، آكاپلا)، بخش مهر محرم؛ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان (عكس؛ ويدئو)، بخش اشراق؛ دفتر تبليغات اسلامي حوزه هاي علميه (كنشگران عاشورايي - فعالان فضاي مجازي ؛شبكه هاي اجتماعي ؛پيام رسان ها ) و (داستان كوتاه و نمايشنامه، شعر و قطعات ادبی) و (گرافيك؛ عكس نوشت؛ اينفو گرافيک، اطلاع نگاشت ،پوستر)، بخش خبر؛ سازمان بسيج رسانه (خبر، گزارش، مصاحبه، مستند )و (خبرگزاري ها، رسانه های خبری ديجيتال، رسانه هاي خبري مكتوب ) و (تجليل از خادمان رسانه ای حسينی) و بخش بين الملل شبكه هاي جهاني ولايت - فارسی و هوسا و عربی (فراخوان در تمامي بخش ها).

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین