۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
کد خبر: ۶۹۳۱۸۵
پ
رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان:
شیخ غازی هنینه در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران گفت: قوی‌ترین سلاح در دست ما وحدت همه مسلمانان است و اختلاف مذهبی میان مسلمانان نباید انگیزه برای ایجاد اختلاف باشد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، شیخ غازی هنینه رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران(30 مهر) با تشکر از رهبر معظم انقلاب بخاطر پشتیبانی از ملت لبنان در رویارویی با دشمن تکفیری و اسرائیل و آمریکا، گفت: ما نیز هفته وحدت اسلامی را جشن می‌گیریم. هفته‌ای که امام خمینی آن را به این نام نامگذاری کردند تا وحدت را بین همه مسلمانان ایجاد کنند و در این مناسبت میلاد پیامبر عامل وحدت ما باشد.

وی افزود: وحدت میان مسلمانان واجبی است که خداوند قرار داد؛ یکی از چالش های امت اسلام نیاز به ایجاد وحدت در موضع‌گیری‌ها و ایجاد وحدت میان مردم است. اسلام دین توحید و اتحاد میان مسلمانان است. قوی‌ترین سلاح در دست ما وحدت همه مسلمانان است.

شیخ غازی هنینه با بیان اینکه اختلاف مذهبی میان مسلمانان نباید انگیزه برای ایجاد اختلاف باشد چراکه دین نزد خدا اسلام است و نه یک مذهب، اظهار داشت: اسلام امروز از همه جنبه‌ها در برابر یک چالش قرار گرفته است. خداوند اسلام را به وسیله قرآن و هدایت پیامبر حفظ کرده است و حفط امت به حفظ کتاب خداوند است؛ بنابراین قدرت در سلاح و تجهیزات نیست بلکه در وحدت و یکی کردن موضع ماست.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان خاظرنشان کرد: دشمنان اسلام و آمریکا و صهیونیست‌ها برای ایجاد تفرقه تلاش می‌کنند؛ ما همه یک امت هستیم و باید در هفته وحدت پیراموت کتاب خدا و پیامبر گردهم بیاییم و از طریق آن با دشمنان داخلی و خارجی مبارزه می‌کنیم.

وی افزود: دشمنان آمریکا و صهیونیسم و منافقین بدنبال فتنه مذهبی در لبنان بودند اما بفضل وحدت میان مسلمانان موفق نشدند. همچنین تجمع علمای لبنان در خاموش کردن فتنه مذهبی می‌کوشد. از شمال تا جنوب لبنان همه کوشیدند آتش فتنه و تفرقه را خاموش کردند.

شیخ غازی هنینه با بیان اینکه مجمع علمای مسلمان لبنان با تایید امام خمینی کار خود را آغاز کرد و ما خود را سربازان خط وحدت و در مسیر جمهوری اسلامی می‌دانیم، اظهار داشت: تجمع علمای مسلمین ستونی از ستون‌های وحدت اسلامی بشمار می‌رود و این تجمع همواره می‌کوشد تا وحدت را حفظ کند./۹۸۸/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین