۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
کد خبر: ۶۹۳۴۳۷
پ
سابقه نشریه حریم امام نشان می‌دهد با طراحی مصاحبه‌های جهت‌دار تلاش دارد اهداف سیاسی و سلائق فکری تحریریه و بانیان خود را از زبان دیگران به مخاطبان القا کند! امری که با اخلاق حرفه‌ای سازگار نیست و در بلندمدت موجب ایجاد دافعه در مخاطبان هوشمند خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، نشریه حریم امام وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام راحل که زیر نظر آقاسیدحسن مصطفوی (خمینی) فعالیت می کند، در شماره اخیر خود به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله‌سیدمصطفی‌خمینی مصاحبه‌ای با همسر ایشان انجام داده که در رسانه‌های داخلی و خارجی، حاشیه‌ساز شده است.

رسانه‌های‌زنجیره‌ای‌غرب‌زده همگام با رسانه‌های معاند، به برجسته‌سازی بخشی از این مصاحبه پرداخته‌اند که در آن از قول خانم معصومه حائری تلاش کرده‌اند برخی توصیه‌های شخصی علامه شهید پیرامون پوشش همسرشان را بهانه‌ای برای هجمه به مسئله حجاب قرار دهند!

مطالب نقل شده در این جهت که کاملا جنبه شخصی داشته و به شدت ابهام‌آلود است، از نظر سند و دلالت قابل بررسی و بازکاوی است و از متشابهات تاریخی محسوب می‌شود! خصوصا که متولیان نشریه حریم امام سابقه نشر مصاحبه‌ها با سناریوهای سیاسی از پیش تعیین شده را در کارنامه دارند و از این رو اولا لازم است صوت کامل مصاحبه منتشر شود تا سندیت و صحت انتساب این مطالب به خانم حائری قطعی شود و ثانیا این مطالب با مستندات تاریخی و خاطرات سایر اعضای خانواده و نزدیکان علامه شهید نیز تطبیق شود.

حاشیه سازی نشریه حریم امام!

جالب آنکه در بخش دیگری از همین مصاحبه جنجالی مطالبی نقل شده که به هیچ وجه با مذاق و مشرب غرب زدگان مطابقت ندارد و از این‌رو به هیچ وجه مورد توجه آنها قرار نگرفته است! لذا آنان مطالب این بخش از مصاحبه را با تجاهل و تغافل، بایکوت کرده‌اند!

ماجرا از این قرار است که خانم معصومه حائری مدعی است که آقا سیدموسی صدر در برهه‌ای، از خواهر یازده ساله او خواستگاری کرده است. که البته به دلیل عدم تناسب ظاهری و سن پایین دختر، مرحوم حاج شیخ مرتضی حائری زیر بار نمی‌رود و به آقا موسی صدر پاسخ رد داده می‌شود!

اکنون باید از قبیله غرب‌زده پرسید آیا ازدواج با دختر یازده ساله مصداق کودک‌همسری نیست؟ اگر هست، چرا کسی صدا به انتقاد بلند نکرده است؟!

آیا بازخوانی مغرضانه و روایت متعارض از وقایع تاریخی، با منطق و اخلاق و انصاف سازگار است؟!

این سؤالات بدین دلیل مطرح می شود که این جماعت از یک سو آقا سید موسی را نماد حقوق و آزادی‌های‌مدنی‌مدرن می‌شمارند و از دیگر سو مدت هاست به واسطه اموری چون کودک همسری، احکام اسلام و علمای اعلام را مورد تهاجم قر ار می دهند.

اکنون در مقابل این چالش بنیادین، صرفا به راهبرد سکوت و بایکوت روی آورده‌اند.

سابقه نشریه حریم امام نشان می‌دهد با طراحی مصاحبه‌های جهت‌دار تلاش دارد اهداف سیاسی و سلائق فکری تحریریه و بانیان خود را از زبان دیگران به مخاطبان القا کند! امری که با اخلاق حرفه‌ای سازگار نیست و در بلندمدت موجب ایجاد دافعه در مخاطبان هوشمند خواهد شد.

منبع: روزنه

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ذوالفقار نژاد
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1400/08/04
تفکر اقل که خود را اکثر می نمایاند..
موسی
United States
20:20 - 1400/08/22
چی به شما میرسه؟! به مشتی طالبان ریختن تو این سایت احمقانه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین