۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
کد خبر: ۶۹۴۸۳۵
پ
خراسان رضوی - کتاب کلیات حقوق اسلام؛ به همت مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قالب متن درسی برای دانشجویان رشته حقوق منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان رضوی، کتاب کلیات حقوق اسلام به عنوان نخستین اثر مشترک دانشگاه علوم اسلامی رضوی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با هدف انتشار منبع مطالعات کلی حقوقی برای پژوهشگران عرصه علوم انسانی - اجتماعی به خصوص فاضلان فقه آشنای حوزوی و دانش آموختگان رشته حقوق و دانشجویان کارشناسی ارشد به زیور طبع آراسته شده است.

این اثرعلمی در پنج فصل نوشته شده و در آن به مباحثی همچون حقوق و دین، مبانی حقوق اسلام، اهداف حقوق اسلام، منابع حقوق اسلام و نظام حقوقی اسلام و ویژگی های آن پرداخته است.

در این کتاب پس از تبیین رابطه های ممکن بین حقوق و دین به لزوم دینی بودن و مشخصا اسلامی بودن حقوق رسیده و به دنبال آن نقش حقوق اسلام در حقوق ایران را توضیح داده و پس از آن پیرامون مبانی، اهداف و ویژگی های حقوق اسلام سخن گفته است.

گفتنی است این کتاب به قلم مصطفی دانش پژوه دانشیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و نویسنده مقدمه علم حقوق که در حوزه حقوق شناسی عمومی منتشر شده، در دویست نسخه، در قطع وزیری و با قیمت 47 هزار تومان تالیف شده است./933/پ210/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین