۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
کد خبر: ۷۱۲۹۰۲
پ
حجت الاسلام شریف تبار تأکید کرد؛
مازندران - مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران بر ضرورت وحدت رویه در اجرای بهتر طرح های فرهنگی سواحل استان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مازندران، حجت الاسلام شریف تبار، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران امروز در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از اجرای برنامه های مختلف فرهنگی سواحل دریا، بر لزوم جدی ایجاد وحدت در اجرای بهتر این طرح ها در سواحل تاکید کرد و بیان داشت: طرح های فرهنگی سواحل دریا در همه شهرهای ساحلی به ویژه مناطق غرب استان همانند شهرهای محمودآباد نور، نوشهر، چالوس و رامسر در حال اجرا است.

وی با برشمردن اهداف ایجاد طرح های فرهنگی در سواحل، خاطرنشان کرد: مهم ترین هدف اجرای این طرح ها ایجاد امنیت اخلاقی، اجتماعی و نشاط فرهنگی برای خانواده ها و مسافرین عزیزی است که از راه های دور و نزدیک مهمان استان مازندران هستند.

حجت الاسلام شریف تبار، به کمبود پایگاه های طرح سواحل در مناطقی که از سوی دولت آزاد شده است، اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه طرح آزادسازی از سوی دولت که مورد انتظار و استقبال عموم مردم نیز قرار گرفت، اجرا شده است، پایگاه های طرح سواحل نیز به طبع آن باید افزوده شود و انتظار می رود، برای این موضوع اعتبار بیشتر و حمایت ویژه ای باید اختصاص یابد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران، سپاه و سازمان تبلیغات اسلامی را دو نهاد فعال در اجرای فعالیت های فرهنگی این طرح ها عنوان کرد و بیان داشت: حضور گروه های تبلیغی جهادی با ایجاد پایگاه نشاط اجتماعی و فعالیت های فرهنگی همراه با برنامه های متنوع همانند مسابقات و بازی های بومی و محلی، اقامه نماز جماعت و همچنین برنامه های متناسب با ماه محرم و صفر در سواحل است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه افزود: نبود حمایت کافی از فعالان مردمی در فعالیت های فرهنگی و تبلیغی، نبود امکانات و تجهیزات برای فعالیت موثرتر سازمان های متولی فرهنگی در این حوزه و همچنین ناکافی بودن اعتبارات استانی از جمله مشکلات در روند اجرای طرح سواحل دریا است که باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پایگاه های طرح سواحل دریای مازندران باید با نگاه ملی دیده شود، خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت منطقه جغرافیایی و حجم انبوه حضور گردشگر و مسافر در طول سال به ویژه ایام تابستان، برای اجرای بهتر طرح های فرهنگی سواحل دریا، انتظار می رود، تلاش ها، اقدامات و رایزنی های از سوی مسؤولان استانی و متولیان پیگیری کننده در راستای ملی شدن این طرح، انجام گیرد تا در آینده شاهد رشد و اثرات بیشتر و بهتر فعالیت ها در این امر و بهره مندی حداکثری مسافرین و ساکنین محلی از سواحل و تفرجگاه ها باشیم.

حجت الاسلام شریف تبار با تاکید بر تدوین پیوست فرهنگی و تبیینی برای همه طرح ها، افزود: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهای مختلف به تدوین پیوست فرهنگی و تبیینی برای همه طرح های عمرانی و زیرساختی تاکید می فرمایند و از مسؤولان و دست اندرکار عمرانی طرح های سواحل انتظار می رود تا در همه طرح ها، توجه بیشتری به این موضوع اختصاص یابد.

وی با بیان مشکلات و موانع اجرای فعالیت های فرهنگی در سواحل و تفرجگاه های استان، تاکید کرد: یکی از مسائل مهم در راستای رفع موانع در این امر، ایجاد وحدت رویه در فعالیت های فرهنگی و عدم موازی کاری است که متأسفانه، با توجه به اینکه اجرای فعالیت های فرهنگی سواحل که مدیریت آن بر اساس مصوبات ستاد استانی بر عهده کمیته فرهنگی ستاد سواحل با دبیری معاونت فرهنگی سپاه و نقش آفرینی ویژه سازمان تبلیغات اسلامی و همراهی دستگاه های فرهنگی و اجتماعی است، شاهد واگذاری و مسئولیت سپاری جدید و بخشی فعالیت فرهنگی در سواحل هستیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اسلامی همچنین خواستار ایجاد انضباط فرهنگی در فعالیت های سواحل ذیل کمیته ستاد استانی شد./950/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین