۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
کد خبر: ۷۱۶۳۵۰
پ
بر اساس ماده ۲۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دستگاه‌های ذیربط مطابق با قانون موظفند اقداماتی نظیر نیم‌بها بودن ورودی کلیه اماکن و بناهای تاریخی - فرهنگی و نیم‌بها بودن بلیط سینماها هر ماه یکبار را برای خانواده‌های دارای 3 فرزند یا بیشتر فراهم سازند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از  خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، پیرو گفتگوی روز گذشته زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد تمهیدات اجرایی و عملیاتی مجلس برای اصلاح اوضاع بد گیشه سینما با برنامه سینماچی رادیو جوان، این عضو کمیسیون فرهنگی در پاسخ به پرسش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، با استناد به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نکاتی را مطرح کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ماده ۲۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دستگاه‌های ذیربط مطابق با قانون موظفند اقداماتی نظیر نیم‌بها بودن ورودی کلیه اماکن و بناهای تاریخی - فرهنگی و نیم‌بها بودن بلیط سینماها هر ماه یکبار را برای خانواده‌های دارای 3 فرزند یا بیشتر فراهم سازند. مطابق با ماده 25 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، سازمان ثبت احوال کشور مکلف است نسبت به ایجاد سامانه برخط برای معرفی و صدور شناسه ویژه برای مادران دارای سه فرزند یا بیشتر اقدام نماید. مدت اعتبار این شناسه ده سال است و در صورت تولد فرزندان بعدی به مدت پنجسال تمدید خواهد شد. دستگاه‌های ذیربط موظفند اقدامات ذیل را برای دارندگان کارت مزبور به همراه اعضای خانواده انجام دهند:

الف - نیم‌بها بودن ورودی کلیه اماکن و بناهای تاریخی - فرهنگی و موزه‌های تابعه وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری.
ب - نیم‌بها بودن خدمات حمل و نقل عمومی شهری و تعرفه‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری.
پ - نیم‌بها بودن بلیط سینماها هر ماه یکبار
ت - تخفیف بیست درصدی(۲۰%) دوره‌های آموزشی،‌ تربیتی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای استفاده فرزندان

به گزارش فارس، زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، روز گذشته در پاسخ به مجری سینماچی بیان کرده بود: برای تشویق مردم در رفتن به سینما تخفیف‌هایی درنظر گرفته شده و همچنین برای قانون جوانی جمعیت هم ما یک قانون تصویب کردیم که خانواده‌هایی که سه فرزند دارند می‌توانند برای خودشان و فرزندان بلیت نیم بها تهیه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین