۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
کد خبر: ۷۱۷۴۰۵
حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری:

رمز مسئولیت‌پذیری مردم در جامعه، ایجاد زمینه برای نقش‌آفرینی آنهاست

رمز مسئولیت‌پذیری مردم در جامعه، ایجاد زمینه برای نقش‌آفرینی آنهاست
معاون تهذیب و تربیت حوزه گفت: نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بر پایه حضور مردم در ساخت جامعه اسلامی تحت امامت عالمان دینی شکل گرفته است.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عالم‌زاده نوری، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه، در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برپا شده است، طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه موضوع این نمایشگاه یک موضوع اساسی و مهم است، اظهار کرد: این نمایشگاه بر پایه حضور مردم در ساخت جامعه اسلامی تحت نگاه و امامت عالمان دینی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه، رمز مسئولیت‌پذیری و نقش‌آفرینی مردم در جامعه، ایجاد زمینه برای نقش‌آفرینی آنهاست، عنوان کرد: مردم نباید خود را کنار بکشند و تمام کارها را به حاکمان واگذار کنند؛ از سوی دیگر حاکمان نیز نباید مردم را نادیده گرفته و خودشان را متولی تمام امور بدانند، بلکه باید از ظرفیت‌های توده مؤمنان برای حل مشکلات اجتماعی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در روایات متعددی به این شیوه از حکمرانی اسلامی تأکید شده است، مطرح کرد: امام خمینی(ره) نیز در این راستا و بر همین اساس حرکت کردند اما متأسفانه در مقاطعی از انقلاب اسلامی این موضوع کم‌رنگ شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالم‌زاده در پایان تأکید کرد: از تمام طلاب و ائمه جماعات درخواست داریم با حضور در این نمایشگاه از ظرفیت‌های برجسته آن بهره‌مند شوند.

ارسال نظرات