۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
کد خبر: ۷۲۳۷۶۱
پ
روایت عمامه، عبا و ماجرای آن ۲۵ نفر اردکانی؛
طلبه‌ها و روحانیون جهادی شهرستان اردکان در تمام لحظه های دشوار همچون پروانه به دور مردم می‌چرخند و هرکاری از دستشان بر بیاید انجام می‌دهند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، اتفاقات این روزها بهانه‌ای شد تا هم صحبت شوم با مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان اردکان حجت الاسلام حمید کمالی که شما را به مطالعه این مصاحبه دعوت می‌کنم.

فعالیت گروه جهادی شما از چه زمانی آغاز شد؟

گروه جهادی شهید عبداللهی حوزه علمیه امام صادق(ع) در سال ۹۸ و برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا با ۲۵ جهادگر طلبه تشکیل شد.

گزارشی از فعالیت های گروه جهادی شهید عبداللهی حوزه امام صادق اردکان

چرا در این زمان گروه را تشکیل دادید؟

لحظات پر التهابی بود، همه رسانه‌ها ایران را بمباران خبری کردند‌، وحشت عجیبی بین مردم افتاده بود و همه حتی از نزدیکان خود هم فراری بودند بلافاصله در حوزه جلسه ای تشکیل دادیم نیازمندی ها را بررسی کردیم و به چند گروه تقسیم شدیم.

از فعالیت‌های زمان کرونا بفرمایید؟ پس از گروه بندی کارمان شروع شد، ابتدا ماسک‌های دوخته شده توسط گروه‌های جهادی خواهر را بین مردم توزیع می‌کردیم، یک گروه را به بیمارستان فرستادیم و در کارهای خدماتی، مسائل بهداشتی و آشپزخانه مشغول شدند.

روزهای سختی در کفن و دفن داشتیم نزدیکترین افراد به متوفیان هم حاضر به شست وو شوی عزیزان خود نبودند بچه‌های طلبه ما با فداکاری فراوان دست به اقدامی جهادی برای کفن و دفن این متوفیان شدند.

در روزهای نخست وقتی افراد بیمار می‌شدند و در خانه قرنطینه بودند گروه جهادی ما با کمک عزیزانمان در خادم الرضا به بیمارستان میرفتیم آدرس خانه های بیمار رو می‌گرفتیم سپس پکیجی متشکل از بسته های بهداشتی، فرهنگی و تغذیه‌ای را برای کرونایی‌ها آماده می‌کردیکم و به درب منازل می‌بردیم‌، هم تبرکی امام رضا بود و هم عیادت می‌کردیم، برخی مردم از حضور ما تعجب می‌کردند که این موضوع خاطره شیرینی برای طلبه‌های جهادی ما شده بود.

آن روزها حوزه علمیه را تعطیل می‌کردید؟

اتفاقا پر کارتر شده بود، حوزه علمیه را ستاد مردمی مبارزه با کرونا کرده بودیم‌، به طوری که مواد ضد عفونی و بسته‌های بهداشتی را در آنجا آماده میکردیم.

گزارشی از فعالیت های گروه جهادی شهید عبداللهی حوزه امام صادق اردکان

کار تبلیغ چه می شد؟

در روزهای شروع کرونا انتخابات هم داشتیم از دل گروه جهادی ما یک گروه طلبه‌های دهه هشتادی تشکیل شد برای جهاد تبیین و تشویق مردم به حضور در انتخابات و البته جلساتی که در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها برای روشنگری تشکیل میدادیم

اردوی خارج از استان هم داشتید ؟ در روزهایی که لرستان دچار بلای طبیعی سیل شده بود تعدادی از طلبه‌ها و روحانیون حوزه امام صادق (ع) به این استان سفر کرده بودند. شست و شوی فرش‌ها, خالی کردن وسایل مردم از خانه‌های آسیب دیده و... از عمده فعاللیت ما در روزهای جاری شدن سیل بود.

آخرین اقدام گروه جهادی شهید عبداللهی چه چیزی بود؟

یکی از اقدامات گروه جهادی ما کمک به اوقاف هست، نظافت و تعمیر و مرمت امام زاده‌های سطح شهرستان هست یکی از این فعالیت‌ها حضور در خرانق شهرستان اردکان بود جایی که معروفاست به قدمگاه امام رضا(ع) حسینیه و مساجد آنجا را مرتب کردیم که خیلی هم فضای پر معنویتی نیز بود.

گزارشی از فعالیت های گروه جهادی شهید عبداللهی حوزه امام صادق اردکان

گروه شما این روزها مشغول چه کاری هست؟

روزهای عجیبی را سپری میکنیم همه مردم ایران در جنگ ترکیبی و در حال مبارزه همه جانبه با رسانه های پر تعداد دشمن هستند، کار ما شده جهاد تبیین و روشنگری چرا که هنوز مردم به روحانیت نگاه دیگری دارند و در مراسم ها و مدارس جلسات متعددی برگزار می‌کنیم.

در پایان اگر نکاتی هست، می شنویم.

مردم ایران مردم خوب و متدینی هستند در همه شرایط پای نظام انقلاب و رهبری ایستاده‌اند و هرگز نا امنی و ایجاد تنش را نمی‌پسندند امیدوارم میئولین با نگاه به گام دوم انقلاب مسیری رو به پیشرفت را برای این مردم ترسیم کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین