۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱
کد خبر: ۷۳۱۴۵۰
پ
نخستین شمارۀ «کتاب ایران» با همکاری مؤسسۀ فرهنگی مطبوعاتی ایران و دبیرخانۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو منتشر شد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو با موضوع مقابله با تطهیر چهرۀ پهلوی‌ها و مقابله با تحریف تاریخ انقلاب در سال ۱۳۹۶تأسیس شد و هر دو سال بهترین کتاب‌هایی که دربارۀ تاریخ انقلاب نوشته شده باشد را معرفی می‌نماید. تا کنون دو دوره از این جایزه برگزار شده و دور سوم آن نیز در شهریورماه ۱۴۰۲برگزار خواهد شد؛ لذا مؤسسۀ فرهنگی مطبوعاتی ایران با همکاری دبیرخانۀ این جایزه برآن شدند تا برخی از آثاری که در این دو دوره، به دبیرخانۀ جایزه شهید اندرزگو ارسال شده است را در ویژه‌نامۀ «کتاب ایران» معرفی نمایند.  

این ویژه‌نامه شامل سه فصل است:
فصل اول در سه بخش «رمان بزرگسال»، «روایت و تاریخ‌شفاهی» و «کودک و نوجوان» به معرفی چهارصد اثر که مرتبط با موضوعات تاریخ انقلاب از مشروطه تا انقلاب اسلامی پرداخته است.

در فصل دوم گفت‌وگوهایی با استادان و نویسندگان حوزۀ تاریخ و ادبیات شامل: موسی حقانی، مهدی جمشیدی، احمد شاکری، سعید فخرزاده، محسن پرویز، جواد کامور بخشایش، یاسر عسگری، رضا قریبی، قاسم تبریزی، سید صادق رضایی، جعفر مرادحاصلی، احمد عطایی، محمود عظیمی‌پور، وجیهه سامانی، حسین زحمتکش، حامد اشتری، هادی حکیمیان، مجید ملامحمدی، علی‌اکبر والایی، مهدی فیروزجایی، راضیه تجار، سپیده انوشه، سجاد خالقی، سمیه ذوقی، طاهره مشایخ، طیبه پازوکی، عبدالرحمن اونق و محمدعلی مرادیان منتشر شده است.

فصل سوم نیز حاوی چهل و دو یادداشت اختصاصی دربارۀ برترین آثار مرتبط با تاریخ انقلاب اسلامی گردآوری و تنظیم شده است. 

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این ویژه‌نامه به آدرس www.ketabir.com مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۸۷۶۱۷۲۰ تماس بگیرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین