۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
کد خبر: ۷۳۵۰۱۸
پ
آیت الله شب‌زنده‌دار:
آیت الله شب زنده دار با اشاره به شعار «زن، زندگی، آزادی» ارادت بزرگانی مانند امام خمینی و علمای بزرگ قم به حضرت معصومه را نشانه عظمت زن در مکتب تشیع معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان در دیدار اساتید دانشگاه و جمعی از پاسداران که ظهر امروز در شبستان امام خامنه ای حرم حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد با قرائت روایتی از امام کاظم علیه السلام، اظهار داشت: 4 علم هستند که در رأس همه علوم قرار داشته و اولین آن شناخت خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به توصیه یک دانمشند ما در خصوص فردی بودن دین، تصریح کرد: فردی توصیه می کرد که جامعه باید سکولار باشد یعنی خداوند حق ندارد بگوید زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی انسان چگونه باشد؛ انسان باید برای خود روشن کند که خداوند در زندگی او حق دارد یا خیر و این محدوده حق تا کجا است.

عضو فقهای شورای نگهبان شناخت خداوند را تنظیم کننده همه امور انسان دانست و اظهار داشت: مسأله دوم مهمی که بر تمام علوم برتری دارد دانستن هدف خلقت و هدف داشتن خلقت است؛ خداوند انسان را برای مقاصد عالیه خلق کرده و استعداد عظیمی در آن گذاشته است و اگر انسان به این توانایی ها توجه نداشته باشد انگیزه فعالیت در مسیر آن ها را پیدا نمی کند.

وی با اشاره با آیاتی از قرآن عنوان کرد: نعمات بهشتی مانند پذیرایی مجالس بزرگان است که ما برای ملاقات آن بزرگ رفته ایم؛ در آیات قرآن آمده اگر کسی امید به ملاقات پروردگارش داشته باشد عمل صالح انجام می دهد. در برخی از ادعیه رسیدن به ملاقات خداوند برای انسان مهیا معرفی شده است.

آیت الله شب زنده دار با بیان اینکه طراحی خلقت بشر بسیار زیبا و شگفت انگیز است که خود خداوند «فتبارک الله احسن الخالقین» گفته است، عنوان داشت: خداوند امکانات لازم را داده و راه را هموار کرده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه روایت به سومین دانسته برتر اشاره کرد و ابراز داشت: باید بدانیم خداوند از ما چه می خواهد؛ جوانان امروز در معرض مغالطاتی هستند که دین را از انسان و حتی اعتقاد به وجود خداوند را از جوان می گیرد؛ کسانی که رشته پزشکی می خوانند باید خاشع تر باشند زیرا عظمت خداوند را می دانند؛ گاهی مشاهده می کنیم کسی که اندک معلوماتی دارد در پیشگاه خداوند سرکشی می کند.

وی در بیان آخرین دانسته توصیه شده در روایت امام کاظم علیه السلام، دانستن زائده هایی که انسان را از دین خارج می کند ضروری دانست و گفت: گناه بی احترامی به خداوند است و اگر این گناهان را کوچک بشماریم معلوم نیست چه اتفاقی برای ما می افتد؛ باید با توجه به نشانه های الهی حق خدا را بدانیم که چه هستند زیرا این امور اختصاص به زندگی فردی بشر فقط ندارند.

آیت الله شب زنده دار با اشاره به شعار زن زندگی آزادی، گفت: زنی آزاد است که بندگی خداوند را انجام دهد و ما همگی در کنار حضرت معصومه که یک زن است جمع شده ایم و این بزرگی از بندگی خداوند است؛ افرادی مانند امام خمینی عبد این درگاه هستند. متهم کردن نظام اسلامی به ضد زن بودن از حماقت است زیرا خداوند مضیقه ای برای زنان ایجاد نکرده بلکه دوری از فطرت سبب گسترش این بی بند و باری شده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین