۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
کد خبر: ۷۳۵۷۴۸
پ
در گوشه گوشه خراسان جنوبی جهاد آبرسانی در حال اجراست و قرار است تا پایان امسال ۱۲۵ روستای استان آبرسانی شوند.

جهاد آبرسانی طرحی کشوری با نام قرار گاه امام حسن مجتبی است که قرار است در قالب آن تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور آبرسانی شود.

سردار حسن زاده فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: برای گام اول در سطح کشور آبرسانی به ۷ هزار و ۳۶۰ روستا مد نظر بود که اکنون برای ۱۰ هزار روستا آبرسانی در حال انجام است .

در خراسان جنوبی ساخت ۲۵مجتمع آبرسانی و آبرسانی به ۱۲۵ روستا با هزینه ۲۵۰ میلیارد تومان در دستور کار است.

سردار تناکی فرمانده قرار گاه شهید ناصری سپاه پاسداران خراسان جنوبی گفت: آبرسانی به شهر‌های مرزی بر عهده قرارگاه شهید ناصری است و اکنون آبرسانی به ۵۶ روستا را در دست اقدام داریم.

در سایر شهرستان‌های خراسان جنوبی بسیج سازندگی در وسط میدان است.

هنری مسئول‌بسیج‌سازندگی خراسان جنوبی گفت: ۶۹‌روستا توسط بسیج سازندگی آبرسانی می‌شود.

اگر منابع مالی پروژه به موقع تامین شود پایان سال ۱۴۰۲ این‌طرح‌به بهره برداری می‌شود.

هنوز طرح جهاد آبرسانی در نیمه‌راه است، اما درهمین مدت ۴۲ روستای استان آبرسانی شده است .

روستاییان نیز از اجرای این طرح بسیار خوشحال اند و میگویند : آب یعنی زندگی و از وقتی آبرسانی انجام شده‌برگشت مردم به روستا بیشتر شده و زندگی در روستا رونق گرفته است.

زنان روستا هم از اینکه با اجرای این طرح دیگر برای شستشو و پخت و پز نیازی به بیرون رفتن از خانه ندارند بسیار خوشحال بودند.

قرار است پس از اتمام مرحله اول‌ ، بلافاصله مرحله دوم جهاد آبرسانی آغاز شود و تمام روستاهای استان تا سال ۱۴۰۴ آبرسانی خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین