۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۷
کد خبر: ۷۳۵۸۲۰
پ
نماینده طلاب کهگیلویه و بویراحمد در مجمع عمومی نمایندگان طلاب به ارائه توضیحاتی پیرامون حواشی دعوت از یک نماینده سابق مجلس پرداخت.

به گزارش سرویس حوزه  و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام امینی اطهر، نماینده طلاب کهگیلویه و بویراحمد در مجمع عمومی نمایندگان طلاب به ارائه توضیحاتی پیرامون حواشی دعوت از یک نماینده سابق مجلس برای جلسه طلاب و فضلای استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت که متن سخنان این نماینده طلاب، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع محترم نمایندگان طلاب یک تشکل برآمده از نگاه حکیمانه و خردمندانه امام راحل و مقام معظم رهبری می باشد که به عنوان بازویی راهبردی در جهت حفظ، تقویت و ترویج حوزیان تراز و حوزه انقلابی که وفاداری حداکثری خود را در همه موارد و به خصوص مواقع حساس و خطیر نسبت به راه و اهداف والای نظام و ارزشهای انقلاب اسلامی و اندیشه های ناب امامین انقلاب و دفاع از حوزه تراز و فقاهت و ولایت و هم چنین تفکر ایمانی و انقلابی تاکنون داشته است و با قاطعیت و بدون هیچ تردیدی و تهدیدی ادامه می دهد.

ضمن احترام و دفاع از همه نهادهای ارزشی و حاکمیتی و سازمان های وفادار به انقلاب و نظام اسلامی، اطمینان خاطر می دهیم توفنده تر از گذشته در دفاع از آرمانها و ارزش های انقلاب اسلامی و در مسیر پاسداری از خون صدها هزار شهید اسلام و نظام تا شهدای مدافع حرم و حریم و مدافعان امنیت و ارزشها، با تمام وجود در استحکام بیش از پیش این نظام ولایی و نظام فقاهت و ولایت ایستاده ایم.

از این رو ضمن دعوت به انسجام و همدلی و پرهیز از هرگونه نگاه و تفکر و صدای حاشیه ساز که مستلزم جابجایی اولویت ها خواهد شد به صورت دقیق و هوشمندانه کرانه‌های تابناک انقلاب کبیر امام راحل را قطب نمای مرکز حرکت و راهمان قرار داده و با الهام از رهنمودهای حکیمانه و عزت آفرین و خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب (دام ظله الوارف) در دفاع از محرومین و تفکر انقلابی به سمت افق روشن تمدن سازی اسلامی رهسپاریم.

با این مقدمه کوتاه، محضر حضرات و اعزه عرضه میدارم که:

در قضیه برگزاری نشست های بصیرتی سیاسی توسط مجمع نمایندگان طلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، اصل برگزاری نشست های بصیرتی بر اساس شرح وظایف نمایندگان نسبت به طلاب خود بوده است و ادامه خواهد داشت و اگر جلسه ای یا نشستی چه از لحاظ شکلی و چه محتوایی بخواهد به عزت و کرامت و آبرو و حیثیت نظام و حوزه انقلابی و حوزویان و روحانیون ولایی استانی ضربه و خدشه ای بزند، آن را بر نتافته و نخواهیم گذاشت چنین اتفاقی بیفتد و با قاطعیت و هوشمندانه و به موقع بر اساس رسالت بصیرتی خود مقابله خواهیم کرد.

در مسئله اتفاق افتاده که کم و بیش به آن واقفید، قصورها و اشتباهاتی اما نه به عمد صورت گرفته است و انسان در امور متعدد خصوصا عرصه های سیاسی ممکن الخطاست.

گاهی ممکن است نماینده ای یا یک طلبه ای برای موضوعی برنامه ریزی کند، ولی با بررسی عمیق تر و همه جانبه و خرد و نگرش و بینش دقیق تر و بررسی ابعاد محاسن و معایب آن امر، منجر به تبصره یا تذکر و حتی لغو آن برنامه بشود که تاریخ اسلام و خصوصا انقلاب و حتی در خود حوزه مسبوق به سابقه بوده است.

در این موضوع نیز بعد از اعلام برنامه، با هوشیاری کامل و توجه تام و بصیرت نیروهای انقلابی و دغدغه مند و خیرخواه قبل از اینکه این جلسه برگزار شود، با سلامت و هوشمندانه صحیح ، لغو و پرهیز گردید.

نکته خیلی مهم با توجه به تحقیق و بررسی انجام شده این است که علیرغم برخی شایعات و سخنان گفته شده در برخی محافل و ...، هیچ یک از نهادهای انقلابی و وفادار به نظام اسلامی از استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله نماینده محترم ولی فقیه و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و به ویژه مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم و هیئت رئیسه و ریاست محترم آن در این تصمیم گیری و برنامه ریزی مطلقا دخیل نبوده اند تا جایی که ریاست محترم مجمع قبلاً با چنین برنامه‌ای با مهمانی شخص خاص مخالفت کرده بودند و لحظه‌ای که متوجه این برنامه شدند، مصمم به لغو جلسه شدند که از اقدام به موقع و مدبرانه و به دور از حاشیه و تنش ایشان تشکر و قدردانی می نماییم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین