۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۴
کد خبر: ۷۴۹۵۴۴

۴ هزار نظامی اسرائیلی در صد روز جنگ غزه معلول شده‌اند

۴ هزار نظامی اسرائیلی در صد روز جنگ غزه معلول شده‌اند
منابع اسرائیلی از افزایش نگرانی‌ها در زمینه شمار بالای مجروحان و معلولیت نظامیان این رژیم در خلال جنگ غزه خبر داده‌اند.

«عملیات طوفان الاقصی، اسرائیل را به جنگی سوق داده که از نظر شمار تلفات و مجروحان بی سابقه است». پایگاه صهیونیستی واللا با اشاره به این موضع به میزان بالای معلولیت نظامیان رژیم صهیونیستی در جنگ غزه پرداخته است. 

طبق آمارهای ارائه شده واللا، در یکصد روزی که از آغاز عملیات نظامی اسرائیل در غزه می‌گذرد دست کم 4 هزار نظامی اسرائیلی به دلیل جراحات جنگ دچار معلولیت شده‌اند و تخمینها حاکی از این است که این تعداد می‌تواند افزایش یابد و به 30 هزار نفر هم برسد. 

 

واللا در ادامه اضافه می‌کند که ارتش اسرائیل از ترس پایین آمدن روحیه مردم همه جزئیات و آمارهای مربوط به مجروحان جنگی را اعلام نمی‌کند. 

بعد از گذشت ۹۰ روز از حملات هوایی و زمینی اسرائیل به نوار غزه، سخنگوی ارتش با اعلام قطره‌چکانی آمار تلفات نظامی، تاکنون به کشته‌شدن بیش از ۵۰۰ اسرائیلی اعتراف کرده اما آمار رسمی و واقعی تعداد مجروحان را هرگز اعلام نکرده است.

 

واللا در ادامه گزارش خود نوشت که در حال حاضر 4 هزار نظامی معلول براساس طبقه بندی 3 شناسایی شده‌اند؛ به این معنی که این افراد واجد شرایط لازم برای دریافت همه خدمات درمانی و سایر حقوقی هستند که افراد معلول در ارتش اسرائیل از آن برخوردار است. 

"ایدان کلیمان" رئیس سازمان معلولان نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی می‌گوید که من 30 سال است که رئیس این سازمان هستم اما تا کنون با این میزان مجروحیت و افراد فلج در خلال جنگ برخورد نکرده بودم.

منبع: فارس
ارسال نظرات