۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰
کد خبر: ۷۵۳۸۵۷
پیام قالیباف به رئیس دومای روسیه:

 ايران برای همکاری در جهت‌ مبارزه با تروریسم آمادگی دارد

 ايران برای همکاری در جهت‌ مبارزه با تروریسم آمادگی دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به رئیس مجلس روسیه، ضمن اعلام آمادگی ایران برای همکاری در جهت‌ مبارزه با تروریسم، تأکید کرد: ریشه‌کنی تروریسم، نیازمند تلاش جمعی جامعه بین‌المللی و همکاری همه کشورها است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه، حمله تروریستی در نزدیکی مسکو را محکوم کرد.
 
متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقاي وياچسلاو والودين 

رئيس محترم دوماي دولتي مجلس فدرال فدراسيون روسيه

عالی‌جناب؛
با کمال تأسف و تألم، از وقوع حادثه تروریستی در شهر مسكو  و جان باختن و مجروح شدن جمع کثیری از شهروندان‌تان مطلع شدم.
اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت هولناک، مراتب تأثر و همدردی عمیق خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را به جناب‌عالی و نمایندگان محترم دومای دولتی، دولت و مردم روسيه اعلام می دارم. 
همانگونه که استحضار دارید ریشه‌کنی تمامی اشکال تروریسم، نیازمند تلاش جمعی جامعه بین المللی و همکاری همه کشور‌ها برای مبارزه جدی با تروریسم به عنوان راهبردی مؤثر در تحقق صلح جهانی است.
جمهوری اسلامی ایران ضمن همبستگي با دولت و ملت روسيه، آمادگی كامل خود را براي همکاری با همه کشورهای مستقل در رسیدن به راه حل جامع براي مبارزه با اين پديده شوم، اعلام مي دارد. با اغتنام از فرصت، برای جناب‌عالی، خانواده‌های قربانیان و بازماندگان این حادثه ناگوار، از درگاه خداوند منان، صبر و آرامش و برای همه مجروحان، شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.

محمدباقر قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی

گفتنی است، در پی حمله حداقل سه نفر با لباس شبه نظامی به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک، با اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، 40 نفر کشته‌شده و بیش از 100 نفر دیگر زخمی شدند.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات