۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۶
کد خبر: ۷۵۴۱۷۸
آیت الله خاتمی:

مسئولان موانع را از سر راه تولید بردارند

مسئولان موانع را از سر راه تولید بردارند
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نامگذاری شعار سال یک مسأله تشریفاتی نبوده و لازم است که توصیه های مطرح شده در این شعار جدی گرفته شود، از مسؤولین خواست حضور مردم در عرصه تولید را تسهیل کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه دهم فروردین ۱۴۰۳ تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، درباره شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار داشت: کارشناسی ها و دقت ها می شود تا رهبر معظم انقلاب به یک نامی می رسند، زیرا مشکلات را در نظر می گیرند که مشکلات چیست و راه حل آن چیست؟

وی با بیان اینکه همه می‌دانند مشکل کشور اقتصادی است و تمام نامگذاری های سالیان اخیر حول محور کارگشایی و حل مشکلات اقتصادی بوده است، تصریح کرد: با جهش تولید همه شاخص های اقتصادی تغییر پیدا کرده، بیکاری و نرخ تورم کاهش یافته، صادرات رونق و استقلال اقتصادی پیدا می شود که خروجی همه اینها، عزت ملی و سربلندی ایران است. البته این همه کار بدون مشارکت مردم امکان ندارد و هیچ جایگزینی برای مشارکت مردم نیست.

آیت الله خاتمی از مسؤولان خواست موانع مشارکت مردم در عرصه تولید را از سر راه بردارند و سپس گفت: تسهیل تولید، حداقل انتظار از مسوولان است. مردم هم به تولید داخلی بها دهند تا جنس داخلی هست از آنها استفاده کنند، البته تولیدکنندگان داخلی هم دقت کنند که تولیداتشان خوب و قابل رقابت با خارجی باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در ادامه با اشاره به ششمین ماه عملیات طوفان الاقصی این عملیات را در تاریخ 76 ساله رژیم صهیونیستی بی سابقه دانست و افزود: در طول این مدت مدام دم از پیروزی می‌زنند، در حالی که همه تلاش بیهوده شان این است که بگویند ما شکست نخوردیم اما قطعا شکست خوردند. ابتکار عمل دست شبکه مقاومت است نه دست صهیونیست ها.

وی مقاومت را یک شبکه پیوسته شده دانست و ادامه داد: مقاومت روزی عنوان محور بود، اما امروز مقاومت یک شبکه پیوسته شده است. حزب الله لبنان از یک سو، انصار الله یمن و حشدالشعبی عراق هم از سوی دیگر هماهنگ با هم عمل می کنند و به فضل خدا نتیجه این هماهنگی نابودی رژیم صهیونیستی است. این رژیم توان شکست مقاومت را ندارد و به فضل خدا در آستانه ناتوانی کامل است. حرف اول را فقط مقاومت زده، می زند و خواهد زد.

امام جمعه موقت تهران ادامه‌ داد: مقاومت هم اکنون پیروز میدان است و بنا بر بشارت قرآنی، آینده هم برای مقاومت است. آیات قرآنی تصریح دارد که به فضل خدا پیروز میدان مقاومت است. جنایاتی که این روزها رژیم وحشی صهیونیستی در غزه انجام می دهد، بی بدیل است؛ جنایاتی که زبان از گفتن آنها شرم دارد.

آیت الله خاتمی راهپیمایی روز قدس امسال را متفاوت دانست و بیان داشت: همیشه روز قدس های ایران با شکوه بوده است. حضور در این راهپیمایی یعنی خدا قوت به این قهرمانان و شجاعان میدان و مردان و زنان نستوهی است که زیر بمباران و موشک باران مقاومت می کنند.

وی با اشاره با حادثه تروریستی روسیه بیان‌داشت: گفتند داعش بیانیه داده که مسوولیت این حادثه تروریستی را بر عهده گرفته است که می گویند برای رد گم کردن است. باید بگویم به فرض مثال این حرف راست باشد، اما داعش جز آمریکا نیست و تولیدکننده داعش آمریکا است. وزیر اسبق آنها و کاندیدای ریاست جمهوری شان به صراحت گفت که آنها داعش را برای مقابله با انقلاب اسلامی تولید کردند.

آیت الله خاتمی داعش را یک تشکل آمریکایی و اسراییلی دانست و افزود: ۱۸۰ روز است که رژیم صهیونیستی جنایت می کند، چرا این جنایتکاران کمترین تهاجم علیه صهیونیست ها را ندارند برای این که یکی هستند؛ داعش یعنی اسراییل، داعش یعنی آمریکا چه گفته باشند چه نگفته نباشند.

وی ۱۲ فروردین را غدیر نظام اسلامی دانست و با بیان اینکه به تعبیر امام اگر اسلام را می خواهیم باید جمهوری اسلامی را حفظ کنیم، به اجتماع ۱۰۰ هزار  نفری امام حسنی ها در استادیوم آزادی اشاره کرد و آن را مایه افتخار دانست و بیان داشت: مردم ما دلداده خدا هستند و اردوگاه دل آنان عشق به خداوند است؛ صدا و سیما هم در این رابطه کم نگذاشت و جلسات قرآنی فراوانی پخش کرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به سفرهای نوروزی، از نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، کادر بهداشت و درمان، اورژانس و هلال احمر، صدا و سیما و همه آنهایی که در محل کارشان ماندند تا به مردم خدمت کنند تشکر و خاطرنشان‌کرد: همه خدمت کردند که مردم در ایام نوروز آسایش و راحتی داشته باشند. گرچه آمارهای کشته های تصادفات برای ما بسیار سنگین است، از خداوند می خواهیم که سالی بر این مردم بگذرد که در ایام نوروز این حوادث سخت تصادفات را نداشته باشیم.

وی در پایان به اشاره به شهادت امیرمؤمنان تأکید کرد: واقعیت این است که علی شناسی به این آسانی نیست، او قله است و ما حتی توان رسیدن به پای این قله را هم نداریم.

ارسال نظرات