۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۸
کد خبر: ۷۶۰۵۹۷
وحیدی:

برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آماده‌ایم

برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آماده‌ایم
وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد انتخابات به دور دوم کشیده شود، تعرفه به میزان لازم به سایر کشورها ارسال شده است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز در نشست خبری پس از پایان دور اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با اعلان پایان مرحله انتخابات گفت: یکبار دیگر در چند ماه گذشته توانستیم همگی باهم یک موفقیت را پشت سر بگذاریم. انتخاباتی با امنیت و سلامت کامل، رقابت جدی و حضور ارزشمند مردم پای صندوق‌های رأی انجام شد.

وی ادامه داد: نسبت به شمارش آرای انتخاباتی که تا 12 شب روز گذشته برگزار شد، توسط سخنگوی ستاد انتخابات اعلام گردیدشد و شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان هیچ خللی در روند انتخابات ایجاد نکرد.

وزیر کشور ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و نظارتی که مسئولیت‌های خود را در این انتخابات به‌درستی به‌جا آوردند، تأکید کرد: مردم عزیزمان توسط صداوسیما با نیازها و برنامه‌های آنها آشنا شدند.

وحیدی همچنین از نامزدها و همراهی آنان تشکر کرد و گفت: قدردانی اصلی مربوط به مردم عزیز است که حضور خوبی را در این انتخابات داشتند.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری سه انتخابات طی چند ماه گذشته، افزود: حضور مردم در انتخابات فعلی هم بسیار مغتنم بود و در مرحله انتخابات هم به همین صورت بود.

وی خاطرنشان کرد: مردم چه در حضورهای خیابانی مثل تشییع شهدای پرواز اردیبهشت، اربعین و و چه در انتخابات سنگ‌تمام می‌گذارند.

وحیدی با اشاره به شهادت تعدادی از نیروهای فراجا در هنگام نقل و انتقال صندوق‌های سیار اخذ رای، یاد این شهدا را گرامی‌داشت.

وزیر کشور ضمن گرامیداشت یاد شهید امیرعبداللهیان، گفت: این شهید در پای صندوق آوردن ایرانیان مقیم خارج از کشور، پای صندوقهای رای تاثیرگذار بودند.

وحیدی خاطرنشان کرد: امیدوارم روز جمعه دو کاندیدایی که خود را در معرض رای مردم می‌گذارند، با هماهنگی ستادهایمان شاهد برگزاری انتخابات پرشور در سراسر کشور باشیم.

وزیر کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد انتخابات به دور دوم کشیده شود، تعرفه به میزان لازم به سایر کشورها ارسال شده است.

وی گفت: کانادا حرکت بسیار زشتی داشت و به‌رغم اینکه بر دموکراسی تاکید دارند، اجازه ندادند رای‌گیری در این کشور انفاق بیفتد و بعید است در دور دوم هم این اتفاق بیفتد. از سایر دولت‌ها که در برگزاری انتخابات همکاری کردند تشکر می‌کنیم.

وحیدی یادآور شد: موضوع تبلیغات نامزدها را از فردا تا روز چهارشنبه خواهیم داشت؛ روز 5شنبه سکوت تبلیغاتی خواهد بود و روز جمعه انتخابات برگزار می‌شود.

ارسال نظرات