۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۲
کد خبر: ۷۶۰۹۵۲
نماینده ولی فقیه در مازندران:

تأکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح وظیفه امروز روحانیت است

تأکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح وظیفه امروز روحانیت است
مازندران -  نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که شرط وظیفه‌شناسی روحانیت زمان‌شناسی و معرفت دینی است، گفت: وظیفه امروز همه ما تاکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مازندران، حجت الاسلام والمسلمین  محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران در جمع طلایه‌داران تبلیغ جامعه روحانیت شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری برای انتخاب خوب باید دید چه کسی به ملاک‌های انقلاب نزدیک‌تر است و توانایی کار در این جهاد را دارد.

وی افزود: به طور قطع عدالت، استکبارستیزی، ذلت‌ستیزی، جهاد شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیری از خصوصیات اخلاقی فرد اصلح است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی، وظیفه‌شناسی را مهم دانست و تاکید کرد: یکی از چیزهایی که سوال می‌شود درخصوص انجام وظیفه است، اگر وظیفه را به درستی نشناسیم مواخذه می‌شویم، اگر بشناسیم و انجام ندهیم باز هم مواخذه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در شناخت وظیفه‌شناسی چند شرط لازم است، یکی‌ زمان‌شناسی است، روحانیت حتما باید زمان‌شناس باشند تا وظیفه‌شناس باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که اگر به‌درستی وظیفه خودمان را بشناسیم به شکلی می‌توانیم مردم را با کار خودمان آشنا کنیم، تصریح کرد: در آن صورت است می توانیم مخاطب سلام خدا می‌شویم.

امام جمعه ساری، معرفت دینی را شرط دیگر وظیفه‌شنایی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از فرامسأله‌های جامعه امروز ما ضعف معرفت و باور دینی عامه مردم است، اگر ما بتوانیم معرفت دینی را افزایش دهیم در مقابل با آفت‌ها توان مقابله خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم مردم و خودمان وظیفه‌شناس باشیم باید زمان‌شناس درست و فقیه دینی قوی داشته باشیم، حال گاهی انسان خودش نمی‌داند باید به رهبری‌ رجوع کنیم، مقام معظم رهبری صهیونیست‌ شناس‌ترین انسان‌ها هستند و معضلات زمانشان را کاملا می‌شناسند‌. 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی در پایان تاکید کرد: وظیفه امروز همه ما تاکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح است، کسی که شعائر انقلاب را بشناسد و باور داشته باشد است، باید معیارها را بگوئیم، اینکه چه کسی به شعارهای اصیل انقلاب نزدیک‌تر است./950/

افشین ایمانی
ارسال نظرات