۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۴۳۳۶۲۷
پ
سازمان آمار فلسطین اعلام کرد که 41.6 درصد از کل جمعیت فلسطینیان ساکن باریکه غزه و کرانه باختری را آوارگان تشکیل می دهند.
غزه

به گزارش خبرگزاری رسا، سازمان آمار فلسطین اعلام کرد که 41.6 درصد از کل جمعیت فلسطینیان ساکن باریکه غزه و کرانه باختری را آوارگان تشکیل می دهند.


این سازمان به مناسبت روز جهانی آوارگان با صدور بیانیه ای خاطر نشان کرد که 26.3 درصد از جمعیت ساکنان کرانه باختری و 67.7 درصد از ساکنان نوار غزه را آوارگان تشکیل می دهند و بر اساس آمارهای آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی "آنروا" تا تاریخ یکم ژانویه سال 2015 نزدیک به 5 میلیون و 600 هزار آواره در دفاتر مربوط به این آژانس ثبت نام کرده بودند.

آمارهای رسمی نشان می دهد که جمعیت آوارگان فلسطینی مقیم کرانه باختری که تا اوایل سال 2015 در دفاتر آنروا ثبت نام کرده بودند، 16.9 درصد و در باریکه غزه 24.1 درصد بودند. علاوه بر این، جمعیت رسمی آوارگان فلسطینی مقیم اردن (بر اساس آمارهای آنروا) 39.6 درصد از کل جمعیت آوارگان فلسطین را تشکیل می دهد و این آمار در لبنان 8.8 درصد و در سوریه 10.6 درصد است.

 

آمارهای موجود نشانگر تفاوت آشکار در نرخ بیکاری آوارگان و دیگر اقشار ملت فلسطین است؛ به طوری که نرخ بیکاری در میان آوارگان به 32.3 درصد و در میان دیگر اقشار این ملت به 21.4 درصد می رسد.

 

آمارها همچنین نرخ بی سوادی در میان آوارگان فلسطینی 15 ساله و بیشتر در سال 2015 را 2.9 درصد و در میان اقشار دیگر (غیر آوارگان) را 3.6 درصد عنوان کرده اند. در همین راستا، جمعیت آوارگان فلسطینی 15 ساله و بیشتر که گواهی کارشناسی دریافت کرده اند، افزایش یافته و به 14.3 درصد از کل این جمعیت رسیده است و این در حالی است که این آمار در میان غیر آوارگان به 12.1 می رسد./982/ب102/د

برچسب ها: غزه آوارگان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین