۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۶۳۵۷۴۳
پ
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه باید مراقبت شود که شهید سلیمانی مصادره سیاسی نشود، گفت: به یقین راه سردار سلیمانی با قوت ادامه پیدا می‌کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه آیات شریفه سوره مبارکه اعراف حاوی درس‌های انقلابی است که به انقلاب اسلامی ما شبیه است، اظهار کرد: درس نخست این است که ناصحان و خیرخواهان واقعی شناخته شوند، کسانی که خود را وقف انقلاب و مردم کردند را در میدان نگه داریم و میان ما با آن‌ها فاصله نیفتد، یعنی صادقان در حاشیه قرار نگیرند بلکه نقش آفرین باشند.

وی با بیان اینکه درس دوم این آیات پرهیز از معرفی حق محور‌ها به عنوان افراد عقب مانده است، گفت: برخی حق مداران را افرادی معرفی می‌کنند که با نظامی گری، سخت گیری، بگیر و ببند و ... صفوف جامعه را از هم جدا می‌کنند و قصد دارند حق مداران را در حاشیه قرار دهند، مبادا حق مدار‌ها به تعبیر این آیات، «سفیه» معرفی شوند، چرا که حق‌محور‌ها با جلوگیری از ولنگاری، راه‌های ارتباط با دشمن را سد می‌کنند و به دشمن امتیاز نمی‌دهند.

امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم و تحت تأثیر افرادی که می‌گویند زندگی را با اشک و گریه و غم تلخ نکنید، قرار نگیریم، افزود: به یقین نجات در سایه انذار است و انبیا نیز منذران بودند و مردم را نسبت به حقایق می‌ترساندند تا مردم آگاه شوند؛ بنابراین گریه بر مصائب اعم از مصائب اهل بیت (ع) یا مصائب مظلومان سبب انذار است حال آنکه برخی می‌خواهند آن را با لهو و لعب جایگزین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه ضرورت شناخت آیه‌های خدا درس دیگر این آیات است، بیان کرد: امروز شهید سلیمانی یکی از آیه‌های پروردگار است که توانست دشمن را خوار و زبون کند، داعش را به نابودی بکشاند، مقاومت را جان و نابودی آمریکا را سرعت ببخشد، حال باید پرسید چرا افرادی به این آیه الهی جسارت می‌کنند، البته ملت اجازه نمی‌دهند به این آیات الهی جسارت شود چرا که انقلاب باید زنده بماند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد تأکید کرد: باید مراقبت شود که شهید سلیمانی مصادره سیاسی نشود، برخی افراد به این آیه الهی جسارت نکنند، نگاه انقلابی او کمرنگ نشود و باید زنده بماند.

وی دستاورد‌های انقلاب را یکی دیگر از درس‌های آیات سوره مبارکه اعراف دانست و گفت: معنویت، ایمان، گرایش به ارزش‌ها و خوبی‌ها و زیبایی‌ها که به برکت انقلاب اسلامی زنده شدند، از دستاورد‌های انقلاب هستند و باید حفظ شوند چرا که افرادی در پی از بین بردن این دستاورد‌ها و جایگزینی آن‌ها با فساد و مجالس و کنسرت‌های لهو و لعب و فسادانگیز و اختلاط محرم و نامحرم هستند، ارزش‌های دینی در جامعه باید زنده باشند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه زمین به برکت انقلاب اسلامی اصلاح شد، ابراز کرد: نباید اجازه داد فساد را که از در خارج شده است، از پنجره بازگردد و فساد اداری، سیاسی، فرهنگی و به ویژه انتخاباتی در جامعه باب شود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه در انتخابات بعضاً شاهد قومیت گرایی، خرید و فروش، تبلیغات ناسالم، تهمت، غیبت، دروغ و تخریب هستیم؛ بنابراین باید مراقب باشیم انتخابات خوبی داشته باشیم و کسانی که از صندوق‌ها خارج می‌شوند بتوانند از توانمندی داخلی کشور را بهره‌مند کنند و به بیگانگان امتیاز ندهند، مجلس آینده باید کار بلد، انقلابی، مؤمن و نه طماع باشد.

وی خطاب به جوانان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی باب جهاد به روی شما باز است و شرکت شما در نماز جمعه یا راهپیمایی دشمن شکن امروز نیز جهاد است که به تعبیر امام علی (ع) جهاد بابی از ابواب بهشت است، لذا این حضور شما و هر قدمی که بر می‌دارید گناهان شما آمرزیده می‌شود و باید این فرصت‌ها را قدر بدانید.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه امروز عرصه جهادی و ایمانی مهیا است و به برکت این جهاد، دنیای اسلام و غیر اسلام دلبسته حقیقت می‌شود، تصریح کرد: از تهدید اروپایی‌ها نترسید و این مقاومت را ادامه دهید.

وی در ادامه با اشاره به سانحه هواپیمای اوکراینی، بیان کرد: در حالی که باید بررسی‌ها انجام و علت شلیک و سقوط مشخص شود، سپاه آبروی چهل ساله خود را در دست گرفت و به دلیل برخی ملاحظات، مسؤولیت این سانحه را بر عهده گرفت تا قائله جمع شود، البته بصیرت مردم جای تحسین دارد و امروز نیز مردم در راهپیمایی پرشور، برای تحسین و حمایت از سپاه پاسداران به خیابان می‌آیند./۹۴۵۷/پ210/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین