۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
کد خبر: ۶۴۶۶۲۳
پ
صهیونیست‌ها در سایه بحران کرونا نگران پیشرفت تسلیحاتی دفاعی حزب‌الله و پروژه موشک‌های دقیق آن هستند.

به گزارش خبرگزاری رسا، در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا در مناطق اشغالی و بحران ناشی از آن در میان صهیونیست‌ها٬ بحث امنیت داخلی جز در مواردی که ایجاب می‌کند٬ از عناوین رسانه‌های صهیونیستی حذف شده است.

با این وجود موضوع امنیت داخلی صهیونیست‌ها در سایه گسترش کرونا نیز همچنان روی میز تصمیم‌گیری‌ها و ارزیابی‌های تل‌آویو قرار داشته و سوالاتی درباره ارتباط و تاثیر میان شیوع کرونا و چالش‌های امنیتی پیش روی صهیونیست‌ها مطرح می‌شود.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا از خلال تجاوزات اخیرش در سوریه٬ بر سطح آمادگی و ادامه اینگونه تحرکاتش تاکید کند. اما تاکید بر این اقدامات متجاوزانه در سوریه٬ به دلیل سطح بالای بازدارندگی حزب‌الله نمی‌تواند در عرصه لبنان نیز صدق کرده و ادامه داشته باشد که این واقعیت به نوبه خود یکی از چالش‌های اساسی جدول تصمیم‌گیری‌های تل‌آویو است.

در مقاله‌ای که موسسه تحقیقات امنیتی داخلی در تل‌‌آویو اخیرا منتشر کرده٬ سوالاتی درباره تاثیر کرونا بر پیشرفت تسلیحاتی حزب‌الله مطرح شده که آیا حزب‌الله از این فرصت و سرگرم شدن اسرائیل به بحران کرونا٬ برای گسترش گام‌های خود در رابطه با پروژه موشک‌های دقیق استفاده خواهد کرد؟

این سوال بیانگر نگرانی عمیق تل‌آویو درباره استفاده دشمنان آن از شرایط اضطراری صهیونیست‌ها در سایه بحران کرونا برای افزایش سطح آمادگی و بازدارندگی خود بوده و همچنین نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در این معضل و نگرانی تا چه حد بر لبنان و حزب‌الله متمرکز است.

طبق گزارش این مقاله٬ یکی از تهدید‌های کنونی پیش روی رژیم صهیونیستی که وارد گزینه‌های مطالعاتی آن شده٬ موضوع تاثیر کرونا بر پروژه تولید و پیشرفت موشک‌های دقیق در لبنان و سوریه است.

در این گزارش ادعا شده که حزب‌الله شرایط به وجود آمده در میان صهیونیست‌ها در سایه شیوع ویروس کرونا و کمبود منابع انسانی در اسرائیل را به عنوان فرصتی برای پیشرفت خطوط تولید موشک‌های دقیق به شمار می‌آورد.

اما هم زمان با این ادعای صهیونیست‌ها٬ این سوال در جدول تصمیم‌گیری‌های حزب‌الله نیز وجود داشته و این سوال مطرح می‌شود که آیا تل‌آویو از سرگرم شدن حزب‌الله به بحث مقابله با شیوع کرونا در لبنان٬ برای تغییر قواعد درگیری میان دو طرف سوءاستفاده می‌کند؟

در هرصورت امکان اجرای هرگونه سناریو دراین خصوص وجود دارد و نمی‌توان هیچ‌گونه احتمالی را نادیده گرفت و باید تاکید کنیم که شرایطی مانند وضعیت اضطراری ناشی از بحران کرونا کافی است تا تل‌آویو به دنبال تحمیل منافع اقتصادی و سیاسی خود در لبنان باشد که این امر با افزایش سطح آمادگی و بازدارندگی حزب‌الله مهار می‌شود./983/ب

منبع: تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین