۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
کد خبر: ۶۵۴۲۸۲
پ
منتشر شد؛
به مناسبت بزرگداشت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی، شماره ۲۳۴ نشریه «الطاهره» به همت مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی منتشر شد.
به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، به مناسبت بزرگداشت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، شماره ۲۳۴ نشریه «الطاهره» از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی  به زبان عربی منتشر شد.
 
سرمقاله این شماره به موفقیت‌های بزرگ و تاثیر گذار امام خمینی (ره) نظیر رهبری حکیمانه، احیای مبانی اسلام ناب، گرایش به دین و معنویت در جهان، مبارزه با ظلم و استبداد، رسوایی جهان استکبار و مطرح کردن ایدئولوژی جدید نه شرقی و نه غربی و اثبات قدرت مردم در ایجاد هرگونه تغییر اشاره دارد.
 
دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به موضوع نقش برجسته و مهم زنان در اداره جامعه و تربیت و پرورش نسل آینده عنوان مقاله بعدی مجله است.  
 
پنج هدف و استراتژی راهبردی امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و اشاره به به گوشه‌های شگفت انگیزی از ابعاد وجودی امام خمینی (ره) از جمله بعد علمی، عرفان عملی و اخلاقی و بعد سیاسی و اجتماعی اشاره دارد. همچنین به  اهداف استراتژیک و راهبردی امام خمینی (ره) نظیر تشکیل حکومت اسلامی، احیای عدالت اجتماعی و حمایت از محرومان و مستضعفان، جهاد و مبارزه با طاغوت، ایجاد روحیه وحدت و همبستگی اسلامی و احیای زندگی توحیدی و موحدانه و تقویت شعائر اسلامی می‌پردازد.  
 
تأثیر رهبر کبیر انقلاب بر دین گرایی در دنیای معاصر عنوان یکی از دیگر مقالات جامع و ارزشمند مجله است که محتوای آن به طور خلاصه در این عبارات می‌گنجد. بی تردید نام امام خمینی (ره) با تاریخ معاصر جهان آمیخته است او مرد قرن و احیاگر میراث عظیم اسلامی در جهان امروز است که با وجود سیطره تمدن غرب و شیفتگی بسیاری به زرق و برق آن، راه جدیدی را برای انسان امروز ارائه نموده و سنتی نو و مکتبی اصیل برای احیای ارزش‌ها و اصول اسلامی در جهان امروز ارائه کرد. نوشتار حاضر متکفل بررسی مهمترین تاثیرات قیام و انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بر جهان غرب می‌باشد.
 
امام خمینی (ره) و رویارویی با توطئه جدایی دین از سیاست نوشتاری است که به این موضوع مهم در دنیای امروز پرداخته و اهتمام جدی به این موضوع را یاد آور می‌شود.  
 
جلوه هایِ نظری و عملی امام خمینی (ره) درباره تعلیم و تربیت کودک موضوعاتی همچون جلوه‌های نظری و عملی امام خمینی (ره) درباره تعلیم و تربیت کودک، نقش الگو‌های انسانی در تربیت کودکان و نوجوانان، نقش حاکمان در الگوسازی تربیت، نقش عالمان دین در الگوسازی تربیت، نگاهی به اصول تربیتی در سیره رفتاری امام خمینی (ره) و بازی با کودکان را پوشش می‌دهد.
 
نقش جوانان و تمدن اسلامی جدید در اندیشه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از جمله دیگر مقالات مجله است که به نقش اساسی جوانان در ایجاد تمدن اسلامی تأکید دارد.
 
لازم به ذکر است فایل نشریه به آدرس ذیل قابل استفاده و دانلود می‌باشد:

 https://drive.google.com/file/d/1UuvSmyrV_JpDYoBT1lyCUtJTK5kNPY_7/view?usp=sharing

/925/د102/ف

شماره 234 نشریه «الطاهره»

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین