۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
کد خبر: ۶۵۷۶۶۳
پ
کارشناس مسائل مذهبی:
حجت الاسلام حسن زاده با تاکید بر اینکه بدحجابی هم یک آسیب است و خطر آفرین، گفت: معضل بدحجابی، کانون گرم خانواده را به مخاطره انداخته است.

حجت الاسلام داریوش حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، با اشاره به تاریخچه حجاب، گفت: ضرورت حجاب پیش از اسلام وجود داشته و در کتب عهد عتیق نیز به مساله حجاب، فراوان تاکید شده است.

وی در ادامه مسئله حجاب و عفاف را از مباحث مهم در دین اسلام نام برد و افزود: ریشه یابی ها و بررسی‌های انجام شده از کتب دینی بیانگر آن است که دین مبین اسلام و سایر ادیان آسمانی به طور جد به مقوله حجاب و عفاف پرداخته و انسان‌ها را به عمل به دستورات تبیین شده، فرا خوانده است.

کارشناس مسائل مذهبی نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی را مستلزم برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه دانست.

حجت الاسلام حسن زاده به نقش انکارناپذیر حکومت اسلامی در ایجاد و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: مسئله حجاب در فرهنگ اسلامی از نشانه‌های عفت و حیا تلقی می‌شود.

وی با اشاره به فلسفه عجیب بین ماسک و حجاب تصریح کرد: هر یک از اینها دو رسالت بر عهده دارند؛ رسالت اولی؛ محافظت از خود شخص و رسالت دومی محافظت از دیگران و جامعه اطراف خویش است.

کارشناس مسائل مذهبی بیان داشت: چون احساس می‌کردند ماسک یک چیز بیهوده و به نوعی دست و پا گیر است اما به مرور با جدی شدن این ویروس و خطرآفرین شدن کووید 19 که به عینه مردم آسیب های جانی و مالی آن را لمس و مشاهده کردند ماسک زدن درحال تبدیل شدن به یک فرهنگ است.

حجت الاسلام حسن زاده با تاکید بر اینکه بدحجابی هم یک آسیب است و خطر آفرین، گفت: شاید در کوتاه مدت، ابعاد مخرب بدحجابی بر روح و روان انسان ها و جامعه اطراف آن نمایان نباشد ولی در بلند مدت قابل لمس و مشاهده است که کانون گرم خانواده را به مخاطره انداخته و تحت الشعاع آسیب قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: از نظر دین مبین اسلام، زن هر اندازه عفیف تر باشد ارزش و احترامش بهتر محفوظ می ماند.

کارشناس مسائل مذهبی افزود: حجاب از دیدگاه شهید مطهری چهار فلسفه اعم از آرامش روانی، حفظ ارزش و بالا بردن احترام زن، استحکام پیوند خانوادگی و استواری اجتماع را داراست.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: برخی می‌گویند حجاب یک مساله فردی است، اما باید بدانند که حجاب به هیچ عنوان امری فردی نیست، بلکه حجاب در ماهیت خود یک حکم اجتماعی است.

وی تاکید کرد: باید همه دستگاه‌ها اعم از فرهنگی و غیرفرهنگی در دفاع از حقوق مردم نسبت به بد‌حجابی ورود جدی کنند و برای حل مسأله حجاب به عنوان مسأله اجتماعی و پدیده‌ای فرهنگی راهبردها و راهکاری‌های اجتماعی تدوین کنند./851/ت310/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین