۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
کد خبر: ۶۷۲۹۳۶
پ
آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد؛
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر ضرورت توانمند سازی و رفع نیازهای اساسی مددجویان کمیته امداد گفت: نیروهای این نهاد باید نسبت به مددجویان و امور آنها دلسوز باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س) به نیازهای عمده افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: مواردی همچون مسکن، اشتغال و نیازهای فرهنگی از عمده نیازهای مددجویان این کمیته است.

وی بر ضرورت تحصیل افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد و گفت: اگر این افراد تحصیلات داشته باشند، همین تحصیلات مقدمه یافتن شغل مناسب در آینده برایشان خواهد بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اشتغال، تحصیلات، مسکن و ازدواج را چهار ضرورت برای جوانان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و خاطرنشان کرد: باید به همه این نیازها از سوی مسؤولان این نهاد توجه شود، زیرا شما نمی خواهید نیازمند پرور باشید، بلکه می خواهید این افراد را توانمند سازید.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اکثر افراد تحت پوشش کمیته امداد، بیمار یا سالخورده نیستند، بلکه قابلیت توانمندسازی دارند و باید مسائل آنها را در صورتی که جوان هم باشند، حل شود؛ باید به این افراد آموزش داده شود تا خودشان را همواره وابسته به کمیته امداد ندانند و باور کنند که این نهاد وظیفه دارد آنها را توانمند و مستقل سازد.

وی یکی از آسیب های موجود در کمیته امداد امام خمینی(ره) را توجه به کمیت به جای کیفیت دانست و ابراز داشت: گاهی احساس می شود این نهاد سفره را بسیار پهن کرده ولی غذایی که در آن قرار داده است، کافی نیست، از این رو ضرورت دارد به کیفیت اهمیت بدهید و کمیت را تا زمانی که توانتان زیاد شود، محدود کنید تا کمک قابل توجهی به نیازمندان صورت بگیرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه لزوم آموزش های مذهبی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) را مورد اشاره قرار داد و گفت: این کار دو فایده دارد؛ یکی این که این افراد مذهبی می شوند و دیگر این که هیچگاه به کمیته امداد خیانت نکرده و همواره مطابق وظیفه شرعی خود عمل می کنند؛ در این زمینه اگر کتاب های فشرده مختصری راجع به عقاید و اخلاق در اختیار این افراد قرار داده شود، نیز خوب است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم همچنین با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) در بستر رسانه ها بیان داشت: شما باید فعالیت های خود را رسانه ای کنید تا مردم بدانند کمیته امداد با پشتوانه اسلام کارهای بزرگی انجام می دهد؛ این کار اولاً به صورت غیر مستقیم نوعی تبلیغ برای اسلام محسوب شده و ثانیاً اگر جامعه در جریان این فعالیت ها قرار گیرد، خیرین تشویق شده و افراد نیکوکار بیشتری برای کمک رسانی پیدا خواهند شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان، کار مسؤولان کمیته امداد امام خمینی(ره) را نوعی عبادت خواند و مطرح کرد: نیروهای این نهاد باید نسبت به مددجویان و امور آنها دلسوز باشند، زیرا دلسوزی کردن غیر از انجام وظیفه است، یعنی این افراد باید خدمت رسانی به مددجویان را صرفاً وظیفه خود تلقی نکنند، بلکه تصور کنند برای خودشان می خواهند خدمت رسانی کنند؛ به هر حال این کار عبادت بزرگی است و خدمتی برای مردم و منشأ برکات برای جامعه به حساب می آید و بلاها بر اثر این خدمات دفع خواهد شد./841/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین