۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
کد خبر: ۶۷۴۷۴۷
پ
مدرس حوزه علمیه:
مومنی که اهل میزان و سنجش باشد برای امورات خود، ایمان را مد نظر قرار میدهد و اگر ورود به فضای مجازی بهترین راه، برای پیشبرد مقاصد ایمانی باشد ،باید آن را ترجیح دهد.

خانم فاطمه احمدی مدرس حوزه علمیه و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری رسا در موضوع زیست مومنانه در فضای مجازی گفت: مومن اهل میزان و سنجش است و معنای زیرک بودن مومن، از این دو اصل برگرفته شده است.

وی افزود: مومنی که اهل میزان و سنجش باشد برای امورات خود، ایمان را مد نظر قرار می دهد و اگر ورود به فضای مجازی بهترین راه، برای  پیشبرد مقاصد ایمانی باشد، باید ان را ترجیح و بهره برداری و سود ایمانی را معیار قرار دهند و مومن وظیف شناس اولویت هارا تشخیص دهد که این اولویت ها شامل ایفای نقش موُثر تربیتی، عقیدتی، تاثیر ایمانی و پاسخ دهی به شبهات می باشد.

مدرس حوزه و دانشگاه در پاسخ به سوال خبرنگار سرویس فرهنگی رسا مبنی عوامل موثر برای پیشگیری خطرات احتمالی فضای مجازی اظهار داشت: با پیگیری و ایجاد محدودیت های مناسب و بومی ساختن شبکه های اجتماعی و ارتباطی می توان خطرات ناشی از فضای مجازی را تا حدی کنترل کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین