۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
کد خبر: ۶۸۱۸۲۸
پ
نماینده ولی فقیه در کاشان:
اصفهان - آیت الله سلیمانی با اشاره به شخصیت و ویژگی‌های کم نظیراخلاقی و اجتماعی امام خمینی گفت: دنیا امروز متاثراز اندیشه متعالی و انسان ساز امام و انقلاب اسلامی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عباسعلی سلیمانی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی بقیه الله الاعظم کاشان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزارشد از ماه خرداد بعنوان ماه رویداد‌های مهم و تعیین کننده نام برد و با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، گفت: مهمترین پیام این روزها، رابطه و پیوند پیچیده و عمیق مردم با رهبری است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا این پیوند و رابطه مستحکم را تضعیف کنند، گفت: پیوند مردم با رهبری عامل عزت و اقتدار نظام و ملت در برابرزیاده خواهی‌ها و زورگویی‌های دشمنان است.

به گفته وی تا زمانی که ملت پشتیبان نظام و رهبری باشند، دشمنان اسلام و نظام نخواهند توانست هیچگونه آسیبی به کشور برسانند.

آیت الله سلیمانی با اشاره به شخصیت و ویژگی‌های کم نظیر اخلاقی و اجتماعی امام خمینی (ره) اظهار داشت: دنیا امروز متاثر از اندیشه متعالی و انسان ساز امام وانقلاب اسلامی است.
 
وجود امام خمینی (ره) برای نظام و تاریخ اسلام و بشریت را نعمت بزرگی است
وی همچنین وجود امام خمینی (ره) برای نظام و تاریخ اسلام و بشریت را نعمت بزرگی دانست و افزود: خداوند درقرآن یکی از مسائل جدی در روز قیامت را سوال از چگونگی بهره مندی از نعمت‌ها وشکر این نعمت و دیگر نعمت‌ها دانسته است.

نماینده ولی فقیه در کاشان انقلاب اسلامی ایران و امام امت را از نعمت‌های معنوی جامعه دانست و اظهارداشت: امروز که ما در این برهه از زمان قرار داریم در قیامت ازنعمت انقلاب اسلامی و امام و رهبری از ما سوال خواهد شد.

آیت الله سلیمانی همچنین نظامی را که از اندیشه، ولی فقیه شکل گرفته متفاوت از نظام سلطنتی دانست و با بیان اینکه به این نظام نیز باید نگاه متفاوت داشت، گفت: نگاه به نظامی که حاکمیت، ولی فقیه را دارد اسلام و قرآن و دستورات قرآن و سیره اهل بیت (ع) حاکم است با نظامی که در رأس نظام سلطنتی ترویج شراب خوری و مسائل ضد دین و اسلام حاکم است باید متفاوت باشد.

پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به ملت ایران عزت و استقلال و اقتدارداد
وی یادآور شد: در نیم قرن پیش ایران به دور از عزت پایدار و استقلال استوار و کرامت اخلاقی بود و تحت سلطه نظام سلطه و برده زر خریدی بود بطوریکه کارشناسان و مسشاران خارجی از ایران حق توحش می‌گرفتند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به ملت ایران عزت و استقلال و اقتدارداد.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: امام خمینی نه تنها طلسم استبداد داخلی را شکست بلکه طلسم استکبارخارجی را شکست و مانند ابراهیم پیامبر با تبر در داخل کشوربر سر بت کوچک محمدرضا شاه کوبید و هم بر سر بت بزرگ خارجی آمریکا کوبید و آن را خرد کرد و به مردم ایران عزت بخشید و دشمن را ذلیل کرد.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: به مدد غیبی، امداد الهی، لطف امام عصر و هوشمندی اعضای خبرگان خلف صالح او امام خامنه‌ای نگذاشت این پرچم به زمین بیافتد و پرچمدار دیگری آن را برداشته و برافراشت.

وی افزود: امروز سی و دو سال است این پرچم به دست با کفایت خلف صالح اش برافراشته و به احتزاز درآمده است و راه و منویات و آرمان و اهداف امام خمینی (ره) به دست این خلف صالح به زیبایی ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان یادآور شد: دشمن تصور می‌کرد با ارتحال امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی با شکست روبه رو خواهد شد، اما بعد از ارتحال امام خمینی (ره) با انتخاب آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبر تمام این انتظارات باطل دشمن به یاس و ناامیدی مبدل شد./۱۳۰۷/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین