۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
کد خبر: ۶۸۴۸۸۴
پ
مدیر جامعه الزهرا خبر داد:
مدیر جامعه الزهرااز بازنگری و ارتقای برنامه های آموزشی جامعه الزهرا(ع) خبر داد و گفت: در همین زمینه جلسات کارشناسی در رشته فقه آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس  حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، سرکار خانم سیده زهره برقعی در حاشیه برگزاری آزمون سطح چهار و دوره عالی فقه، گفت: بی گمان جامعه الزهرا علیهاالسلام با توجه به سابقه فعالیت علمی و انتظاراتی که حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی از این مرکز علمی دارند باید به سطوح عالی علمی آموزشی توجه بیشتر و برنامه جدی تری برای آن داشته باشد، از این رو برای سطوح سه و چهار و دوره عالی فقه برنامه ریزی های خوبی صورت پذیرفته ولی این برنامه ها باید بازنگری شود.

مدیر جامعه الزهرا علیهاالسلام افزود: در همین راستا نخستین جلسه با گروه آموزشی فقه و اصول و انجمن علمی پژوهشی فقه و برخی صاحب نظران در این عرصه برگزار شده و مقرر شده تا در این جلسات کارشناسی برنامه ریزی های جدیدی برای پژوهش محور شدن و کاربردی شدن تحقیقات و پایان نامه های سطوح عالی صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: در رشته فقه دیدگاه ما برداشتن گام های جدی در فقه اجتماعی است. در رشته های دیگر نیز اتاق های فکر تشکیل خواهد شد تا با برنامه ریزی و توجه به نیاز های جامعه به سمت تحول آموزشی حرکت کنیم.

خانم برقعی اظهار داشت: در بخش آموزش، افزایش رشته و گرایش های سطح سه و چهار منوط به تصویب و ابلاغ درختواره رشته ها از سوی شورای عالی سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران است، لکن در زمینه پژوهش برای اینکه بتوانیم پایان نامه ها و تحقیقات را به سمت مسائل جدید پیش ببریم هسته های پژوهشی در گروه های آموزشی تشکیل خواهیم داد تا مثلا در سطح چهار همه مسائل پژوهشی و مسائل مرتبط با پایان نامه ها در چند هسته پژوهشی پیگیری و به سرانجام رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین