۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
کد خبر: ۶۸۵۸۴۵
امام جمعه نجف اشرف:

آمریکا به پیمان نامه ها و توافقنامه ها تعهدی ندارد

آمریکا به پیمان نامه ها و توافقنامه ها تعهدی ندارد
حجت الاسلام والمسلمین قبانچی جوانان عراق را به تحصیل در حوزه علمیه دعوت کرد و گفت: آمریکا به پیمان نامه ها و توافقنامه ها تعهدی ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سید صدر الدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف جوانان عراق را به تحصیل در حوزه علمیه دعوت کرد.

وی با اشاره به کمپین هایی که عناصر بعثی و غیره برای تعرض و مخدوش کردن وجهه عمامه و حوزه علمیه تشکیل داده اند، گفت: روحانیون جایگاه بزرگی در جامعه دارند و این کمپین ها بر عزم و قدرت ما می افزاید؛ چراکه خداوند متعال به گسترش دین خود وعده داده است.

امام جمعه نجف اشرف در بخش دیگر  سخنان خود، مجلس نمایندگان و نخست وزیر عراق را به موضع گیری در خصوص بمباران پهپاد های آمریکایی علیه انبار های تسلیحاتی در اطراف استان نجف اشرف دعوت کرد و آن را نقض توافقنامه پایان حضور نیرو های نظامی دانست که بین طرف عراقی و آمریکایی به امضا رسیده است.

وی تأکید کرد: آمریکا به پیمان نامه ها و توافقنامه ها تعهدی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین قبانچی در خطبه دینی عید بزرگ غدیر را به امت و جهان اسلام تبریک گفت و اشاره کرد: احادیث شیعه و سنی به فضلیت حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) تأکید دارند و حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند: «حبّ حضرت علی (ع) گناهان را از بین می برد، همچنان که آتش هیزم را از بین می برد»./۹۸۸/

ارسال نظرات