۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰
کد خبر: ۶۸۹۷۱۸
پ
رییس سازمان بسیج رسانه اصفهان:
اصفهان - صفری از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر در شهرستان کاشان خبر داد و گفت: این جشنواره همه ساله در مراکز استان‌ها از جمله اصفهان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، رضا صفری در نشستی خبری که در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج کاشان برگزار شد، گفت: نخستین جشنواره شهرستانی رسانه‌ای ابوذر در شهرستان کاشان با راه اندازی دبیرخانه آن در کاشان برگزارمی شود.

به گفته وی برگزاری جشنواره شهرستانی رسانه‌ای ابوذر در شهرستان کاشان می‌تواند سبب ایجاد رقابت رسانه‌ای در کاشان باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیج رسانه در سال ۹۲ با دستور رهبر معظم انقلاب با هدف تخصصی شدن سازمان بسیج به عنوان آخرین قشر در سازمان بسیج راه اندازی شد، یادآور شد: بسیج رسانه استان اصفهان بعنوان نخستین بسیج رسانه در سال ۹۲ راه اندازی شد و نخستین کانون بسیج رسانه در شهرستان کاشان راه اندازی شد.

صفری ادامه داد: کانون بسیج رسانه در شهرستان کاشان ضمن ارائه خدمات از طریق ظرفیت‌های شهرستانی باید نسبت به دریافت خدمات کشوری برای اعضای خود اهتمام داشته باشد.

رییس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان تأکید کرد: دریافت تسهیلات برای اعضای کانون بسیج رسانه در شهرستان کاشان نیازمند پیگیری مسؤولان بسیج رسانه در استان و شهرستان است.

صفری در ادامه آموزش و تربیت نیرو‌های متخصص و کارآمد با هدف کمک به جبهه رسانه‌ای گفتمان انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: برای تحقق این امر مرکز آموزشی تخصصی رسانه‌ای دراصفهان راه اندازی شده است و به صورت مستمر دوره‌ها و کارگاه‌های مختلف آموزشی را برگزار می‌کند و امکان برگزاری این دوره‌ها و کارگاه های آموزشی در شهرستان‌های استان اصفهان نیز وجود دارد.

وی چاپ و انتشارماهنامه دانش رسانه، تاسیس کانال و پیج‌های آموزش سواد رسانه با عنوان طلایه داران رسانه، انتشارماهنامه دانش رسانه، ساخت سه برنامه تلویزیونی ترویج فرهنگ عاشورا با عنوان «پیاده تا بهشت»، برنامه مادرانه برای تجلیل ازمادران شهدا و روایت هشت از دفاع مقدس، چاپ و انتشار کتاب اخلاق در رسانه از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، عکس نوشته‌هایی با عنوان اخلاق در رسانه از دیدگاه رهبری و امام راحل را از جمله تولیدات بومی بسیج رسانه استان اصفهان اعلام کرد.

تربیت نیروهای جبهه رسانه‌ای گفتمان انقلاب در بسیج رسانه استان اصفهان
 
صفری در ادامه با اشاره به اینکه این سازمان نیرو‌های متخصص و کارآمد برای جبهه رسانه‌ای گفتمان انقلاب اسلامی در استان اصفهان تربیت می‌کند گفت: نزدیک یکهزار نفر از اصحاب رسانه و عوامل اجرایی رسانه از جمله مدیران مسؤولان رسانه ها، سردبیران سرویس‌های مختلف رسانه ها، خبرنگاران و عکاسان خبری، مجریان و گویندگان خبر، تصویربرداران خبر، صاحب نظران و اساتید دانشگاه و مدرسان سواد رسانه‌ای جذب کانون‌های بسیج رسانه در استان اصفهان شده اند.

به گفته وی کارکنان فنی رسانه‌ها نیزاز جمله منشی و حساب دار و حتی کیوسک داران و موزعین روزنامه نیز عضو کانون‌های بسیج رسانه استان اصفهان هستند.
 
رییس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان همچنین از فعالیت 16 کانون بسیج رسانه در استان اصفهان خبرداد و افزود: نخستین کانون بسیج رسانه استان اصفهان در شهرستان کاشان راه اندازی شد.

بسیج رسانه در سه حوزه مهارتی، بصیرتی و معرفتی فعالیت دارد

صفری در ادامه با اشاره به اینکه بسیج رسانه در سه حوزه مهارتی، بصیرتی و معرفتی فعالیت دارد، افزود: برگزاری آموزش‌های مستمر در حوزه تخصصی رسانه ازاولویت‌های برنامه‌های بسیج رسانه استان اصفهان است، از این رو ناحیه امام صادق (ع) بعنوان مرکز آموزش دوره‌های آموزش رسانه استان اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده است.

رییس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان تأکید کرد: اولویت نخست کانون بسیج رسانه شهرستان کاشان به آموزش رسانه در کاشان اختصاص داده شود.

وی در ادامه به برنامه‌های نهضت سواد رسانه‌ای در استان اصفهان از سوی بسیج رسانه استان اصفهان اشاره کرد و با بیان اینکه سواد رسانه یکی از چالش‌های امروز جامعه است، گفت: در دوره‌ای که رسانه‌های معاند با انواع ترفند‌های رسانه‌ای به دنبال انحراف جوانان کشور هستند توجه به سواد رسانه ازاهمیت بالایی برخورداراست.

لزوم راه اندازی نهضت سواد رسانه‌ای در شهرستان‌های استان اصفهان

صفری بر لزوم راه اندازی نهضت سواد رسانه‌ای در شهرستان‌های استان اصفهان تأکید کرد و یادآور شد: برای به ثمررسانیدن نهضت رسانه‌ای، کانون ها و پایگاه‌های بسیج مساجد برای سوژه یابی و انتقال آن به رسانه رابط رسانه‌ای به بسیج رسانه معرفی کنند.

رییس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان همچنین از ارائه خدمات دهی و تسهیلات به اعضای فعال دربسیج رسانه خبر داد و اظهارداشت: ارائه تسهیلات بانکی، استفاده هتلینک‌های شهر‌های سراسرکشور، بیمه و خدمات دیگر از جمله این تسهیلات است.

وی افزود: بسیج رسانه ازهمه ظرفیت‌های موجود در کشور برای فعالیت مشارکتی، همراه و پشتیبان اعضای بسیج رسانه خواهد بود تا بسیج رسانه راهی را که انتخاب کرده با قدرت ادامه دهد./۱۳۰۷/پ210/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین