۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
کد خبر: ۶۹۱۴۷۳
پ
امام جمعه یزد:
یزد ـ آیت الله ناصری گفت: وقف خیرات و خوبی‌ها را تکمیل می‌کند و هر چقدر در این کار نیت بهتر و پاک‌تر باشد ارزش وقف بیشتر شده و باعث آبادی آخرت واقف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار مدیرکل و جمعی از مسئولان اوقاف و امور خیریه استان یزد که به مناسبت هفته وقف صورت گرفت، ضمن تاکید بر اهمیت وقف در جامعه، اظهار داشت: وقف یکی از کارهای مهم و باارزش و صدقه جاریه است و ذخیره‌ی باارزش اخروی برای واقف و منشاء خدمات و خیرات فراوانی برای جامعه است.

وی گفت: با توجه به نیت‌های متنوعی که برای وقف وجود دارد، باعث تقویت امور معنوی، فرهنگی، سلامت و علم و آموزش جامعه می‌شود و وقف در تمامی این امور اثرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تعداد زیادی از مردم از وقف استفاده کرده و از آن بهره مند می‌شوند، افزود: در ارث تعدادی محدودی از افراد و بستگان از اموال متوفی به صورت درست یا نادرست بهره مند می‌شوند ولی در وقف تعدادی زیادی حتی میلیون‌ها نفر از افراد جامعه از خیرات و مزایای مادی و معنوی موقوفه استفاده می‌کنند.

آیت الله ناصری با بیان آثار فراوان اخروی وقف برای واقف، اظهار داشت: اگر لطف و فضل خداوند متعال و شفاعت اهلبیت علیهم السلام نباشد بضاعت کم ما در برزخ جوابگوی نعمت‌های فراوان خدا نخواهد بود ولی با اعمال نیکی همچون وقف بعد از فوت انسان و در برزخ نیز ثواب و پاداش آن به واقف خواهد رسید و می‌تواند نواقص انسان را جبران کند.

وی افزود: وقف خیرات و خوبی‌ها را تکمیل می‌کند و هر چقدر در این کار نیت بهتر و پاک‌تر باشد ارزش وقف بیشتر شده و باعث آبادی آخرت واقف می‌شود.

آیت الله ناصری به مسئولان اوقاف سفارش کرد: وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید تا عامه مردم از آن استفاده کنند و همچنین با تبیین و روشنگری صحیح، مردم را نسبت به وقف مطمئن کرده و ابهامات را برطرف نمایید تا واقف یقین کند طبق وقف نامه و نیت او عمل می‌شود.

امام جمعه یزد بر لزوم ثبت موقوفات تاکید کرد و بیان داشت: متولیان وقف باید با برنامه ریزی درست و دقیق و کمک از گروه‌های مردمی در شناسایی و احیا، تایید و تکمیل موقوفات و وضع قوانین حمایتی جهت موقوفات تلاش کنند.

آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: بعضی از موقوفات به دلایلی دیگر از آنها استفاده نمی‌شود که لازم است با اجازه از مراجع و با راهکارهایی جهت استفاده مجدد از آنها برنامه ریزی شود./1400/د101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین