۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
کد خبر: ۷۰۰۰۲۹
پ
امام جمعه اسلام آبادغرب:
کرمانشاه ـ حجت الاسلام  زمانی  موسوی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی در گذشته بجای اینکه در راستای تولید هزینه شود در جیب دلالان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، حجت الاسلام سید روح الله زمانی موسوی امروز در دیدار مسؤولان و متولیان هیات های مذهبی در شهرستان اسلام آبادغرب اظهار داشت: مواجهه مادر حضرت ابالفضل العباس(ع) با فرزندان حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع)  تبلوری از ادب، کمال و فضائل اخلاقی است.

امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت 19 دی در سالروز قیام خونین مردم قم، افزود: نکته مهم و شاه بیت فرمایشات معظم له بحث غیرت دینی است، غیرت دینی یعنی اینکه حساس باشیم و نسبت به مسائلی که شرع مقدس نسبت به آنها اهتمام و توجه داشته است بی تفاوت نباشیم. مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی همه اینها می تواند مصادیقی برای غیرت دینی باشد.

وی تصریح کرد: در کنار غیرت دینی مسائل روشنگری، تبیین و جهاد ابلاغ حائز اهمیت است که میان غیرت دینی و این مسائل در هم تنیدگی خاصی ملاحظه می شود، تبیین را باید غیرتمندانه انجام داد و در برابر ملامت ها و سنگ اندازی ها و در برابر فسادها، کارشکنی و ترک فعل ها باید غیرتمندانه تبیین و بازگو کرد، نه غیرت دینی بدون تبیین و تبیین بدون غیرت نتیجه و ثمر لازم را نخواهد داشت.

امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: انقلاب در آغاز با حضور و وجود جریان ها و عناصر چپ، لیبرال، کمونیست و التقاطی مواجه و دچار چالش بود و کار بزرگ امام خمینی(ره) این بود که با تولی و تبری کار خود را آغاز کرد و در برابر طاغوت های داخلی و خارجی موضع گیری کرد و این بنیان مرصوص توسط امام(ره) انجام نمی شد مگر با کوتاه کردن دست اشرار وطنی و دواعش وگرنه همین هایی که در این کشور زندگی می کردند اما افکار و رفتارشان غیر از آموزه های اسلام و انقلاب بود، انقلاب را در ادامه دچار چالش می کردند. امام راحل از همان ابتدا کار آنها را یکسره کرد و در سخنرانی ها و دادن سمت به آنها خودداری می کرد و این راه و کلام امام(ره) امروز مورد نیاز همه ماست.

حجت الاسلام زمانی موسوی عنوان کرد: رمز موفقیت دولت سیزدهم این است که دست نفوذی ها و کسانی که بدون شایستگی و داشتن شرایط و استانداردهای لازم برای تصدی مسئولیت ها و صرفا با لابی گری و هزینه های مالی سمت هایی را بدست می آورند کوتاه کند و این دولت موفق نخواهد بود مگر اینکه خودش را از اینها مبری کند و یک خانه تکانی اساسی کند.

وی تصریح کرد: مردم از استاندار کرمانشاه توقع دارند، مدیرانی که توانایی کار ندارند به ویژه کسانی که مدیرکل هستند و مدیران ناتوان را باید از عرصه سیاست و تصدی گری بر منافع مردم دست شان کوتاه شود و این باید از تسویه حساب جدا شود چون این انقلاب اگر بخواهد بر سرعتش برای رسیدن به اهداف و رسیدن به سعادت، در گشایش اقتصادی و بزرگ شدن سفره های مردم اگر بخواهد توفیقی داشته باشد باید تکلیف خود را با کسانی که سد راه این آرامش هستند مشخص کند.

امام جمعه اسلام آبادغرب خاطرنشان کرد: قبل از اینکه استان کرمانشاه مشکلات عدیده ای در حوزه سرمایه گذاری و زیرساخت ها داشته باشد، مشکل اصلی زیرساختی استان وجود همین لابی گری هایی است که افراد با نفوذ در این استان انجام می دهند که با توصیفی که از استاندار جدید شنیده شده است که در زمان خدمت ایشان در گذشته در برخورد با مفاسد و جرائم و کوتاه کردن دست دزدان و سارقان به سختی برخورد می کرد.

حجت الاسلام زمانی موسوی تصریح کرد: توقع مردم از استاندار جدید این است که بدون ملاحظه و در نظر گرفتن منافع مردم اجازه دخالت های بی جا در عزل و نصب ها را ندهند، همفکری و مشورت به اندازه لازم باشد اما اگر اسیر لابی گری ها شوند این استان روی خوش را به خود نخواهد دید.

وی یادآور شد: استاندار کرمانشاه در جلسه معارفه به بیان مهمترین توصیه رئیس جمهوری در خصوص بیکاری در استان کرمانشاه پرداختند، لذا ایجاد اشتغال مهمترین مسئله ای که باید مقدم تر از دیگر مسائل قرار گیرد و تمام تلاش ها باید در همین مسیر قرار گیرد و با توجه به سیاست های دولت دست استانداران نسبت به دولت های قبل در ایجاد اشتغال و رفع موانع بازتر و قدرت عمل بیشتری به استانداران داده شده در زمینه مانع زدایی تولید و اشتغال  فعال و کوشا باشند و مردم هم این انتظار را استاندار جدید دارند.

امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: ارز 4200 تومانی در گذشته بجای اینکه در راستای تولید هزینه شود در جیب دلالان قرار گرفته، لذا برای این جراحی باید دردی را تحمل کرد لذا اجرای این سیاست تورم چند درصدی را بدنبال خواهد داشت اما لازم است به هیئت دولت و ریاست جمهوری اعتماد شود که این غده چرکین از اقتصاد کشور خارج شود و لازم است با کمک نخبگان اقتصادی و نمایندگان مجلس این طرح به خوبی اجرا شود که اقشار ضعیف جامعه سفره هایشان از این کوچکتر نشود.

وی افزود: همه ما و آحاد و اقشار مردم، مسؤولین از رده های پایین تا استاندار  کرمانشاه باید کمک کنند تا کشتی ناتمام انقلاب ساخته شود و دشمنان بدنبال سنگ اندازی هستند تا این کار تمام نشود اما با کمک و همراهی مردم و کار جهادی و تلاش شبانه روزی مسؤولین باید هر چه سریعتر کار این کشتی عظیم انقلاب تمام شود و کشتی بدست ناخدای آن؛ امام زمان(عج) سپرده شود./1400/پ202/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین