۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
کد خبر: ۷۱۰۱۹۴
پ
معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی
حجت الاسلام شاهمرادیان گفت: اگر متخصصان امر در همه عرصه‌ها دانش و تجربه خود را در امر آموزش و مهارت‌ها انتقال دهند، بی‌تردید کشور نیز در برابر مشکلات فائق خواهد آمد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام روح الله شاهمرادیان، معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی، در نخستین نشست شورای آموزش حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد، با اشاره به اهمیت موضوع آموزش و جایگاه آن در رشد سازمانی گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل تأکید بر علم و علم اندوزی مقوله آموزش است، جدیت در برگزاری برنامه‌های آموزشی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها می‌تواند سطح توانایی و دانش کارکنان را بالا ببرد و موجب ارتقای مسائل مختلف نهادهای دولتی شود.

وی افزود: وظیفه متولیان فرهنگی و آموزشی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، ایجاد انگیزه و بالا بردن سطح علوم و دانش کارکنان نهادهای دولتی است که در این جهت باید با همکاری و تعاملات چندجانبه، انگیزه کارکنان ارتقا یابد تا به صورت هدفمند در مسیر پیشبرد اهداف کلی جامعه حرکت شود.

معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد با اشاره به سیره و رهنمودهای خاص رسول اکرم(ص) و سبک و سیاق ایشان در مورد مسائل مختلف آموزشی تصریح کرد: رسول خدا(ص) تأکید فراوانی در حوزه آموزش داشتند و دانش افزایی و ترویج آگاهی را حل کننده مسائل مختلف یک جامعه می‌دانستند.

وی همچنین اظهار داشت: آموزش از مباحث مهم کاربردی و راهبردی کشور است، اگر متخصصان امر در همه عرصه‌ها دانش و تجربه خود را در امر آموزش و مهارت‌ها انتقال دهند، بی‌تردید کشور نیز در برابر مشکلات فائق خواهد آمد.

حجت الاسلام شاهمرادیان در پایان خاطرنشان کرد: علوم، تکنولوژی و صنعت نیاز به آموزش و تجربه دارد و در این بخش باید سرمایه‌گذاری هدفمند و برنامه‌محور شکل گیرد، تمام مشکلات و معضلات بحث عدم آموزش است تولیدکنندگان داخلی در چگونگی اجرای کار و بهره‌وری بهتر چندان موفق نیستند و علت اصلی آن خلل مسأله‌ی آموزش را به تولید کنندگان برنامه محور باشیم.

قابل ذکر است، در ادامه این نشست، حاضران با توجه به دستور جلسه، دیدگاه‌های خود را در خصوص شیوه‌نامه فعالیت شورا، تقویم آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سال 1401 و پرداخت حق التدریس اساتید دروس عقیدتی و فرهنگی و ... مطرح کردند.

«ارائه پیوست فرهنگی و آموزشی از لحاظ کمی و کیفی»، «امنیت غذایی که یکی از دغدغه های اصلی وزارتخانه در حوزه سلامت»، «ارتقای سطح کیفی و کمی آموزشی کارکنان وزارتخانه»، ارتقای سطح فرهنگ سازمانی کارکنان، توجه به شعار سال در برنامه‌های آموزشی، ایجاد انگیزه برای کارکنان با تنوع تولید محتوای آموزشی، امکان حضور مسئولین فرهنگی و آموزشی در کانون ارزیابی مدیران»، «برگزاری جلسات آموزشی ماهانه به صورت منظم و مستمر»، «توجه به محتوای دوره های آموزشی» و «ثبت و ایجاد کلاس‌های حضوری در سامانه ایده» از موضوعات مهم پیشنهادی در این جلسه بود.

همچنین پیشنهاد شده است دوره‌های بهبود مدیریت در قالب دو شاخه‌ی «تعالی حرفه ای» و «تعالی معنوی» برنامه ریزی شود و در خصوص تعالی معنوی شایسته است کار بیشتری صورت پذیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین