۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
کد خبر: ۷۱۷۰۳۰
وزیر کشور:

مسائل امنیتی زیرساخت اصلی تحقق سایر نیازها و اهداف کشور است

مسائل امنیتی زیرساخت اصلی تحقق سایر نیازها و اهداف کشور است
وزیر کشور مسائل امنیتی را زیرساخت اصلی تحقق سایر نیاز‌ها و اهداف کشور دانست و گفت: یکی از ابعاد مهم تولید قدرت، گفتمان سازی است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، احمد وحیدی، وزیر کشور در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور با بیان اینکه مردم، پایه اصلی امنیت در جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: مولفه اساسی در این زمینه، حضور مردم در صحنه است که همواره با بصیرت و هوشمندانه وجود داشته است.

وحیدی افزود: مسایل امنیت در دوره های مختلف، چهره های متفاوت داشته است؛ زمانی دشمن با استفاده از منافقان به دنبال جنگ مسلحانه بود و امروز از ابزارهای فرهنگی و هویتی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: برای همین باید با زمان شناسی و شناخت دقیق چالش‌ها، به مقابله با تهدیدها علیه امنیت کشور بپردازیم.

وزیر کشور، بزرگترین تلاش دشمن را در شرایط کنونی، القای فضای یاس و ناامیدی در کشور برشمرد و اظهار کرد: هدف اصلی دشمن از بین بردن هویت های اصیل فرهنگی همچون حجاب و عفاف، ایجاد تفرقه و دوگانگی در داخل کشور است که البته با توجه به ریشه های اعتقادی مردم و پایه های مستحکم نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره در رسیدن به این اهداف پلید، ناکام مانده است.

وحیدی مسائل امنیتی را زیرساخت اصلی تحقق سایر نیازها و اهداف کشور دانست و گفت: مواجهه عالمانه با مسائل امنیتی و در نظر گرفتن جمیع شرایط و ملاحظات منطقه ای هر استان، باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد مهم تولید قدرت، گفتمان سازی است. برای تقویت این ظرفیت بایستی مدیران همواره در میان مردم حضور داشته باشند تا همدلی، هم افزایی، اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی در کشور بیش از گذشته ظهور یابد.

ارسال نظرات