۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
کد خبر: ۷۲۸۹۶۲
پ
مظلومیت فرهنگ ۲؛
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با انتقاد از اساسنامه خانه ملی گفتگوی آزاد خواستار تطبیق این ایده با قانون اساسی و اسناد بالادستی شد.


به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، آیت الله محسن اراکی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در جلسه ۱۴۵ مجمع شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اساسنامه خانه ملی گفتگوی آزاد گفت: اصل مطلب، خوب و ضروری است، اما پیش‌نویس اساسنامه با اشکالاتی همراه است.

وی افزود راه‌اندازی تشکیلات بر اساس اساسنامه فعلی ایده خامی است که باید تکمیل و تعمیق شود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه راهکار به جامعیت رسیدن ایده خانه ملی گفتگوی آزاد تاکید کرد: باید یک گروه کارشناس و خبره در این عرصه روی این طرح کار کنند و ضوابط، اهداف، ساز و کارها و پیامدهای خانه ملی گفتگو را منضبط تعیین کنند.

وی با بیان اینکه در اساسنامه پیشنهادی آمده است که این گفتگوها باید مبنای تغییر یا اثرگذار در سیاست‌گذاری‌ها و قانون گذاری باشد، گفت: تاثیرگذاری گفتگوهای مذکور، راه و روش می خواهد تا بتوان آستانه انتظارات گفتگوکنندگان را مدیریت کرد و درباره آن پاسخگو بود.

آیت الله محسن اراکی بیان کرد: طرح فعلی بیشتر مشکل ساز خواهد شد و باید با قانون اساسی و سایر قوانین و اسناد بالادستی سازگار باشد.

محمدمهدی محققی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین