۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
کد خبر: ۷۳۵۵۸۲
پ
مو به مو؛
نماینده خبرگان با بیان ویژگی های مدیریتی، علمی و عرفانی امام خامنه ای، ایشان را شخصیتی پرکار، هوشمند، حکیم و بی نظیر و بی بدیل دانست که در تراز شخصیت امام خمینی(ره) ظهور و بروز کرده است.

آیت الله عباس کعبی نماینده مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا به مناسبت فرا رسیدن سالروز آغاز رهبری حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مدظله العالی) اظهار داشت: حضرت آیت الله امام خامنه‌ای از شاگردان برجسته مکتب و مدرسه امام خمینی(ره) بود که در همه ابعاد نام و یاد، مکتب و راه امام راحل را زنده نگه داشته و طرح تمدن های امام راحل را با حکمت، هوشمندی، سعه صدر، بلند نظری، نگاه به آینده، شناخت ظرفیت ها و نقاط ضعف، شناخت آسیب ها و چالش ها ادامه داد.

وی در ادامه افزود: از سوی دیگر امام خامنه ای با نگاه راهبردی طرح تمدنی امام خمینی(ره) را به سمت تحقق و اجرا در مدت ۳۴ سال به پیش برد و در همه عرصه های علمی و معرفتی، اخلاقی، تهذیبی و مدیریتی شخصیتی بی نظیر و بی بدیلی است که در تراز شخصیت امام خمینی(ره) ظهور و بروز کرده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: خداوند تبارک و تعالی نعمت بی بدیلی را برای ملت ایران بعد از امام راحل کرامت کرد و شخصیت امام خامنه ای ولایت را زنده کرده و پرچم ناب اسلام محمدی(ص) را بر پایه مکتب اهل بیت(ع) و بر اساس مکتب و خط امام راحل در ایران اسلامی بر افراشته نگه داشت.

وی با اشاره به شخصیت علمی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابراز کرد: حضرت آیت الله امام خامنه‌ای از لحاظ علمی فقیهی فصیح، محقق، روزآمد، مسلط و با پاسخ های مناسب است و ایشان در عرصه فقهی بسیار خوب درخشیده است که اگر به کتاب های فقه جهاد، قصاص، مکاسب محرمه، صلاة مسافر و ابواب دیگری که تدریس کردند مراجعه کنیم، به یکی دیگر از ابعاد شخصیتی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پی خواهیم برد.

آیت الله کعبی یکی از ابعاد شخصیتی حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظله العالی را بُعد تحصیلی، تقوایی و عدالت ایشان عنوان کرد و اظهار داشت: به ضرس قاطع می توان گفت که ایشان در خود ساختگی و تهذیب نفس از شخصیت های تراز بالای آسمان عرفان، اخلاق و معنویت بوده و مربی بسیار برجسته اخلاقی و عرفانی برای نفوس مستعده به شمار می آیند.

وی در ادامه به تبیین سیره مدیریتی رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی مدیریت کلان راهبردی را بر پایه نگاه جامع به اسلام و توجه به اهداف، وظایف، مأموریت ها، سیاست ها و برنامه های اسلام در جهت پیشرفت و عدالت را همواره پیگیری می کند و نه تنها به طراحی؛ بلکه از ظرفیت دولت ها که منتخب ملت هستند نیز به نحو احسن در جهت مسیر پیشرفت و رشد و تعالی بهرمند شده و به انتخاب مردم نیز احترام می گذارند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به بُعد حفظ انسجام و وحدت ملی، دشمن‌شناسی، تقویت اقتدار و امنیت کشور رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید گفت که ملت بزرگ ایران در عرصه های علمی و فرهنگی، اقتدار دفاعی و بازدارندگی، حرکت به سمت پیشرفت و تعالی و در همه این موارد، مرهون رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای می باشد و عبور کشور از بحران ها و چالش ها، به میدان کشاندن ملت، تربیت نسلی از مردم و جوانان که ایمان و روحیه انقلابیگری و حضور در میدان همراه با هوشمندی و درایت را در حد اوج دارند، به برکت مدیریت ارزشی رهبر معظم انقلاب اسلام است.

آیت الله کعبی ایستادگی، شجاعت، باج ندادن به دشمنان، هدایت حرکت بیداری اسلامی، تلاش برای بازسازی امت اسلامی، حفظ امت و تقریب مذاهب اسلامی در عین توجه به مکتب اهل بیت و بیداری امت اسلامی را یکی از جلوه های فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و عنوان داشت: نقش ویژه امام خامنه ای در مسئله آرمان فلسطین و قدس، مسلح کردن مقاومت اسلامی و ایستادگی آنان در مقابل دشمنان، نشأت گرفته از مدیریت کلان رهبر معظم انقلاب اسلامی است و قوی تر شدن بلوک مقاومت اسلامی و ضعیف تر شدن بلوک استکبار جهانی مرهون هدایت ها، حمایت ها و راهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد.

وی در ادامه افزود: با ویژگی هایی که رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد سبب شده است که آرمان های انقلاب اسلامی همچون توحید، عدالت، کرامت انسان در اوج بوده و ملت ایران امروز ملت با عزت، با کرامت و سرزنده در سایه رهبری و هدایت‌های ایشان است.

آیت الله کعبی در پایان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه اسلام شناس جامع، متفکر بزرگ اسلامی، مربی عرفان و اخلاق بزرگ اسلام، رهبر مقاومت و بیداری اسلامی، مدیر کلان ارزشی نظام جمهوری اسلامی است، مرجع تقلیدی تراز بالا با مقلدان بیشمار است و این ابعاد گسترده شخصیتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در عین زهد و عدم وابستگی به دنیا، پرکاری و نشاط، جزء کرامات و الطاف الهی است و جز این که در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) اتفاق بیفتد، تفسیر و معنای دیگری نمی تواند داشته باشد.

میثم صدیقیان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین