۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
کد خبر: ۷۴۹۸۴۱
آیت الله حسینی بوشهری:

مسؤولین باید بین مردم باشند و مشکلات را روستا به روستا رصد کنند

مسؤولین باید بین مردم باشند و مشکلات را روستا به روستا رصد کنند
رئیس جامعه مدرسین با تقدیر از تمامی مسؤولانی که برای انقلاب گام برداشته‌اند، گفت: مسؤولین باید بین مردم باشند و مشکلات مردم را روستا به روستا رصد کنند و حتی به این بسنده نکرده و بعد از مدتی ضمن بازخورد گیری از اقدامات انجام شده، ببینند که آیا خواسته‌های مردم تأمین شده است یا خیر؟

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علیمه قم در دیدار مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن تسلیت شهادت امام هادی(ع) ابراز داشت: زیارت جامعه و زیارت غدیریه از آثار گرانقدر امام هادی(ع)، دو گوهر گرانبها و مایه عزت و سربلندی شیعه هستند.

در انقلاب اسلامی نقش مردم یک نقش بی بدیل است

وی با تأکید بر نقش مردم در نظام اسلامی گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر امدادهای غیبی الهی و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) به عنوان معمار انقلاب، نقش مردم یک نقش بی بدیل است.

امام جمعه قم با اشاره به تأثیر حضور مردم در صحنه اظهار داشت: اگر مردم پای کار می‌آمدند، قطعا توفیقات امیرالمؤمنین در زمان حکومتشان بیشتر از این بود. قطعا امام حسن(ع) وادار به صلح نمی‌شد. قطعا عاشورایی اتفاق نمی‌افتاد و حتی اکنون شاهد غیبت امام زمان(ع) نبودیم.

وی ادامه داد: به طور کلی هر کجا مردم حضور داشته‌اند، امامان ما به صحنه آمده‌اند. کما اینکه امیرالمؤمنین نیز علت قبول حکومت را حضور و درخواست مردم بیان می‌کنند.

نمی‌توان و نباید مردم را نادیده گرفت

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: برای اینکه احکام الهی در جامعه اجرا شود باید همراهی و پذیرش عمومی در جامعه رقم بخورد. نمی‌توان و نباید حضور مردم را نادیده گرفت؛ چرا که حضور مردم کلید و رمز موفقیت‌هاست.

وی افزود: باید علت حضور یا عدم حضور مردم در صحنه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد؛ چرا که اگر ارزیابی درستی نداشته باشیم، راه حلی نیز پیدا نخواهیم کرد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر لزوم استفاده از تجربیات تاریخ انقلاب ابراز داشت: نباید فرصت ها را از دست داد. چهار سال برای مجلس و هشت سال برای خبرگان فرصت داشتیم. اگر در این سال‌ها آسیب شناسی دقیقی صورت گرفته بود و از ظرفیت نخبگان، نیروهای با انگیزه و تجربیات گذشته استفاده شده بود، اکنون اتفاقات بهتری رقم می‌خورد.

نباید کم کاری‌های خود را با بیانات رهبری جبران کنیم

وی تصریح کرد: جایگاه امام و رهبر معظم انقلاب جایگاه بی بدیلی است و ما نباید سعی کنیم تا کم کاری‌های خود را با حضور و بیانات ایشان جبران کنیم؛ بلکه باید بیشتر در جامعه حضور مؤثر داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با تقدیر از تمامی مسؤولینی که برای این انقلاب گامی برداشته‌اند، گفت: مسئولین باید بین مردم باشند و مشکلات مردم را روستا به روستا رصد کنند و حتی به این بسنده نکرده و بعد از مدتی ضمن بازخورد گیری از اقدامات انجام شده، ببینند که آیا خواسته‌های مردم تأمین شده است یا خیر؟

وی در پایان خواستار توجه و تمرکز احزاب سیاسی مختلف بر مشترکات شد و ابراز داشت: احزاب سیاسی هر کدام نماینده بخشی از مردم هستند ولی باید در مشترکاتی مانند حفظ نظام اسلامی با یکدیگر هم افزایی کنند؛ چرا که حفظ نظام، جایگاه رهبری و این انقلاب جزء مسؤولیت‌های اصلی ماست و همه در یک کشتی نشسته‌ایم.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات