۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
کد خبر: ۷۵۱۰۰۰
سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛

تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر/ تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر/ تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت
طحان نظیف از تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، هادی طحان‌ نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی از تایید صلاحیت بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.
 
وی خاطرنشان کرد: این داوطلبان در مراحل قبل از سوی هیات‌های اجرایی و نظارت صلاحیت‌شان احراز نشده بود که اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کردند. شورای نگهبان پس از انجام بررسی‌های دقیق صلاحیت‌ها آن‌ها را تایید کرد.


دکتر طحان‌نظیف گفت: در هفته پایانی فرصت رسیدگی به اعتراضات داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان قرار داریم و بررسی‌های اعضای شورا همچنان ادامه دارد.

با این احتساب تعداد نامزد‌های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاییده شده توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و شورای نگهبان که این انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، از ۱۴ هزار نفر فراتر رفت.

البته دکتر طحان‌نظیف یادآور شد که بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده و تا ۵ روز دیگر و تا پایان هفته یعنی روز ۱۹ بهمن ادامه دارد و نتایج نهایی پس از آن به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.

وی در همین راستا اعلام کرد که اسامی تاییدصلاحیت‌شده‌های جدید امروز به وزارت کشور ارسال می‌شود و به اطلاع داوطلبان تاییدشده نیز رسانده خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: مهلت رسیدگی به اعتراضات داوطلبان این انتخابات در روز ۱۸ بهمن به پایان خواهد رسید.

وی در پاسخ به سوال مجری این بخش خبری عنوان کرد: فقهای شورای نگهبان در حال رسیدگی به اعتراضات داوطلبان هستند. اگر چنانچه تغییری در نتایج بررسی‌ها حاصل شود به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.


گفتنی است؛ پیش از این نیز ۲ هزار و ۲۴۸ داوطلب که در هیات‌های اجرایی و نظارت صلاحیت‌شان احراز نشده بود، توسط شورای نگهبان تاییدصلاحیت شدند که اخبار آن طی سه مرحله اعلام و در سه لیست ۱۰۱۴ نفری، ۶۷۸ نفری و ۵۵۶ نفری به وزارت کشور ارسال شد.

ارسال نظرات