۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۰
کد خبر: ۷۶۱۰۸۴

گالانت: بیش از هر زمان دیگری به توافق با حماس نزدیک شده‌ایم

گالانت: بیش از هر زمان دیگری به توافق با حماس نزدیک شده‌ایم
یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که این رژیم بیش از هر زمان دیگری به توافق مبادله اسرا با حماس نزدیک شده است.

گالانت خطاب به خانواده اسرای رژیم صهیونیستی در غزه، افزود: در حال حاضر ما بیش از هر زمان دیگری به توافق مبادله اسرا نزدیک شده‌ایم.

پیش‌تر یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شده بود که مذاکرات بین طرف‌های مختلف در مورد آتش بس در غزه از امروز (جمعه) در دوحه از سرگرفته خواهد شد.

این مقام ارشد آمریکایی، گفت: پاسخ حماس به طرح پیشنهادی برای آتش بس موجب پیشبرد مذاکرات شده و زمینه را برای رسیدن به توافق نهایی فراهم خواهد کرد.

در همین رابطه برخی منابع اعلام کردند که هیات مذاکره کننده رژیم صهیونیستی به ریاست دیوید بارنیا رئیس موساد راهی دوحه شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز پیش‌تر نوشته بود: به نظر می‌رسد که مذاکرات آتش‌بس میان (رژیم) اسرائیل و حماس که می‌تواند منجر به آزادی گروگان‌ها (اسرای) بیشتری شود، در این هفته پیشرفت داشته است.

رژیم صهیونیستی پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه به نوار غزه، دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهاد‌های امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

ارسال نظرات