۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۶۷۳۳۶۷
پ
سردار نوعی اقدم در جمع نمایندگان طلاب:
حاج قاسم عزادار نمی‌خواهد، بلکه پیرو انقلاب اسلامی می‌خواهد؛ باید حوزه‌های علمیه مؤلفه‌های اصلی مکتب شهید سلیمانی را تبیین کرده و بر اساس آن افراد را تربیت کند.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، سردار رحیم نوعی اقدم در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلا که سه شنبه، هفتم بهمن ماه در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: خط مقدم به عقبه خود پیروز است و روحانیت عقبه انقلاب اسلامی ایران است و بنده ارادتمند روحانیت هستم.

وی ابراز داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهان دو قطبی غربی و شرقی بود و کشور مستقل وجود نداشت؛ اما امام راحل، آن ابرمرد وقتی استراتژی نه شرقی نه غربی را اعلام کردند، استقلال یک کشور در آن زمان برای اولین بار اعلام شد و تحلیل گران دنیا برای این استقلال گفتند با پیروزی انقلاب اسلامی، قدرت سوم جهانی شکل گرفت.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) خاطرنشان ساخت: آمریکا از گذشته تا کنون می خواهد ما نباشیم و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب راضی به مذاکره با آمریکا نیست و می داند استراتژی آنان همان «ما نباشیم» است.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: ما 42 سال است که با آمریکا درگیریم و با تحریم، نفوذ و تهاجم آنان مواجه هستیم؛ اما باید قدردان مدیریت خلف صالح امام راحل، امام خامنه ای بود که انقلاب را به اینجا رساند.

سخنران این جلسه بیان داشت: دنیا اعتراف کرده است که امام خامنه ای همچون امام خمینی (ره) عمل کرده و دشمنان نتوانسته اند انقلاب را شکست دهند.

سردار نوعی اقدم اظهار داشت: هرچه آمریکا به دنبال آن بود که به پیروزی برسد، انقلاب اسلامی ایران نگذاشت که آنان به اهداف خود دست پیدا کرده و قدرت سوم جهانی را از بین ببرد و نمونه های بسیاری از آن وجود دارد.

وی ابراز داشت: راه اندازی طالبان، القاعده، داعش و ... از جمله کارهایی بود که برای نابودی انقلاب اسلامی ایران انجام دادند، اما به فضل الهی آنان را هم شکست دادیم.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) خاطرنشان ساخت: داعش محصول نیروهایی از سراسر دنیا بود و از تمام دنیا تجهیز شد تا با پشتیبانی دنیا، انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرد؛ همچنین به او خلافت اسلامی و ترسیم جغرافیا را دادند تا بتوانند گام های بزرگی بردارند؛ اما باز هم شکست خوردند.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: امروز به آنچه برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودیم، رسیدیم و توانستیم اقتدار ایران اسلامی را در جهان به اثبات برسانیم.

سخنران این جلسه به نقش حوزه علمیه در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و بیان داشت: حوزه علمیه باید در میدان بوده و نیازمند طلبه و روحانی حماسی و مجاهد در این کشور هستیم؛ اگر نقش حماسی و مجاهدت حوزه های علمیه کم رنگ شود، به دشمن کمک کرده ایم.

سردار نوعی اقدم اظهار داشت: امروز رهبر معظم انقلاب غریب و تنهاست؛ مظلومیت ایشان قابل مشاهده است و حوزه های علمیه باید پشتیبانی بیشتری از ایشان داشته باشند.

وی ابراز داشت: حوزه های علمیه و روحانیت استراتژیک ترین نهاد و شخصیت در جمهوری اسلامی ایران است و باید نقش خود را به درستی انجام دهند.

سخنران این نشست یادآور شد: باید درس ولایت فقیه و درسی برای شناخت بیشتر طلاب و فضلا از حماسه هشت سال دفاع مقدس در دروس اصلی حوزه گنجانده شود.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) به مکتب حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مکتب، بدون گفتمان نمی شود و گفتمان مکتب حاج قاسم، «گفتمان مقاومت» و «گفتمان انقلابی گری» است.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: حاج قاسم عزادار نمی خواهد؛ بلکه حاج قاسم، پیرو انقلاب اسلامی می خواهد؛ باید کارگروهی در حوزه های علمیه راه اندازی شده و مؤلفه های اصلی مکتب حاج قاسم را تبیین کرده و بر اساس آن تربیت نماید.

سخنران این جلسه بیان داشت: حوزه های علمیه باید نسخه ای برای آموزش و پرورش، دانشگاه، جامعه و ... ارائه دهد تا اگر کسی خواست راه حاج قاسم را ادامه دهد، بداند که چه کاری باید انجام دهد.

سردار نوعی اقدم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی هزاران برابر از سردار سلیمانی قدرتمندتر است، اظهار داشت: «وحدت حول محور ولایت»، «وحدت حول محور مقاومت»، «وحدت حول محور تعیین سرنوشت در انتخابات 1400» و «وحدت حول محور خدمت به ملت» چهار محور اصلی است که باید به آن برسیم و عمل نماییم.

وی ابراز داشت: امروز انتخابات ریاست جمهوری 1400 را در پیش داریم و باید با برنامه ای مناسب در این انتخابات حضور پیدا کنیم تا بتوانیم به اهداف انقلاب اسلامی ایران برسیم؛ مشکل ما از انقلاب نیست؛ بلکه مشکل ما از انتخاب است و ملت ما باید انتخاب درست داشته باشند.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) در ادامه به موضوع نفوذ اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: بنده هیچ اعتقادی به اصلاح طلب و اصولگرا ندارم و هر دو به نحوی به جای خدمت به مردم، به خود خدمت کردند و برخی نیز تحت نفوذ دشمن قرار گرفتند؛ اقتضای جامعه ما، «وحدت، نوکری ملت، تحت امر ولایت» است و باید به این سمت حرکت کنیم.

همچنین در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب به ایراد سخن پرداخت و گفت: در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار داریم و باید از مدیریت امام خمینی(ره) که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است، سخن به میان آورد.

وی اظهار داشت: مدیریت ایشان در جنگ هشت ساله یکی از نمودهای مدیریت های ایشان است که بسیج مردمی را راه اندازی کرد تا بتوانیم در دفاع مقدس از کشور خود دفاع نماییم.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: انقلاب در آن زمان بسیار مظلوم بود و ایشان با مدیریت بالای خود توانست انقلاب را به سرانجام برساند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد خاطرنشان ساخت: امروز هم دشمن بیکار ننشسته و با برنامه های مختلف به دنبال شکست امپراتوری انقلاب اسلامی ایران هستند و به آن اذعان دارند.

وی تصریح کرد: بعد از امام راحل نیز پرچم این انقلاب به دست شخصیتی سپرده شد که با مدیریت بالا و پرتوان خود توانستند انقلاب را به این مرحله برسانند./1399/د101/ف

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین