۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸
کد خبر: ۶۸۰۶۹۴
پ
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور:
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: نزدیک به ۶۰ رسته خدمت رسانی در گروه‌های جهادی راه اندازی شده و اکنون ۴۰۰ گروه جهادی تخصصی در کشور فعالیت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری رسا، غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در حاشیه آئین امضای تفاهمنامه خدمت رسانی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و سازمان بسیج اصناف کشور در روستای باغ نو دهستان قمرود، در جمع خبرنگاران در قم گفت: شأن حضور ما خدمتگذاری به مردم است و به همین جهت سازمان بسیج اصناف کشور گروه‌های جهادی تخصصی را به منظور خدمتگزاری به مردم در روستاها و مناطق کم برخوردار راه اندازی کرده است.

وی افزود: نزدیک به ۶۰ رسته خدمت رسانی در گروه‌های جهادی راه اندازی شده و اکنون ۴۰۰ گروه جهادی تخصصی در کشور فعالیت می‌کنند.

حسن پور ادامه داد: امروز در روستای باغ نو دهستان قمرود استان قم، تفاهم نامه‌ای به جهت گسترش فعالیت‌ها و خدمت رسانی به همه مردم امضاء شد.

وی تصریح کرد: ما گروه‌های جهادی را بیشتر در مباحث عمرانی می‌شناسیم، اما گروه‌های جهادی تخصصی می‌توانند در بیشتر کار‌ها به مردم کمک کرده و بهترین کار آن‌ها بحث اشتغال زایی در روستا‌ها و عرضه محصولات آنان در بازار است.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطر نشان کرد: اردو‌های جهادی تخصصی بسیج اصناف می‌تواند بخشی از محرومیت‌ها را جبران کند و به مردم خدمت رسانی کند و این بستری که در بسیج به عنوان نیرو‌های مردمی است، باید به‌کارگیری شود و اینکه این طرح در قم شروع به کار شده است نشان دهنده این است که مردم قم در صحنه حاضر هستند و روحیه جهادی دارند.

حسن‌پور بیان کرد: بحث اشتغال زایی و مشاغل روستایی به ویژه ایجاد بازار آن را باید مورد توجه قرار داد و به همین جهت بحث مهارت افزایی، عرضه محصولات تولید شده به بازار و راه اندازی کارگاه‌های کوچک در روستا‌ها را در اولویت اجرا قرار دهیم چراکه در روستا‌ها وسعت زمین بسیار است و میتواند کمبود‌هایی که در شهر‌ها است را جبران کند.

وی در پایان گفت: یکی از بند‌های این قرارداد این است که این مسیر را ادامه دهیم و ۴۰۰ گروه جهادی را به هزار گروه برسانیم و با مستند سازی این ظرفیت بی نظیر را به مردم نشان داده و امیدواری را در آنان ایجاد کنیم تا این نهضت خدمت رسانی در سطح کشور ایجاد شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین