۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
کد خبر: ۶۸۵۲۲۸
پ
مسؤول خیریه شهید محمد رضا شفیعی گفت: امروز به لطف جمهوری اسلامی ایران و وجود رهبر معظم انقلاب، خدمت رسانی به نیازمندان، از ارزش های روز جامعه است.

به گزارش سرویس حوزه  و روحانیت خبرگزاری رسا، همزمان با عید سعید قربان و با نظر به سفارشات مکرر اسلام نسبت به انجام قربانی در عید سعید قربان، دام های قربانی شده توسط خیریه شهید محمد رضا شفیعی، به دست نیازمندان رسید.

حجت الاسلام احمد قادری ضمن بیان این مطلب گفت: اساسا یکی از فلسفه های قربانی کردن در عید قربان، رسیدگی به نیازمندان و دستگیری از آنها و نیز بهره مند کردن این قشرِ ضعیفِ جامعه از گوشت قربانی هاست.

وی با اشاره به روایات زیادی که از ائمه معصومین علیهم السلام در تاکید بر رساندن گوشت قربانی به دست نیازمندان وجود دارد، گفت: رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می فرماید: إنما جعل الأضحی لشبع مساکینکم من اللحم فأطعموهم؛ یعنی همانا عید قربان قرار داده شده تا (با ذبح قربانی) مستمندان را از گوشت قربانی سیر کنید. پس آنان را از این اطعام بهره مند سازید.

مسؤول خیریه شهید محمد رضا شفیعی، کمکهای مومنانه را از جمله وظایف آحاد جامعه اسلامی دانست و افزود: به لطف جمهوری اسلامی و پشتیبانی های مکرّر رهبر عزیز انقلاب اسلامی، امروز ما در شرایطی قرار گرفته ایم که خدمت رسانی به مردم، یک ارزش در جامعه تلقّی می شود و گروه های جهادی، پیشتازان این میدان هستند.

حجت الاسلام  قادری، کمک مومنانه، تداوم رزمایش همدلی، نهضت تعاون و احسان ، زمایش انفاق و آتش به اختیار را از جمله کلید واژه های پُرتکرار  مقام معظم رهبری در چند سال اخیر دانست و گفت: حضرت آقا مسیر خدمت رسانی را مشخص کرده اند و بارها در این سال ها، به دولتمردان گوشزد کردند؛ اما متاسفانه از ناحیه دولت های اخیر، آنچنان گوش شنوایی وجود نداشت.

این فعال فرهنگی، جامعه مورد هدف در خیریه شهید محمد رضا شفیعی را گروه های آسیب پذیر معرفی کرد و گفت: خانواده های بی سرپرست، ایتام، طلاب، سادات نیازمندِ، خانواده های دارای فرزندان معلول، سرطانی از جمله اقشاری هستند که در استان های: اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان رضوی، کرمان و قم، مورد حمایتِ نیکوکارانِ خیریه شهید محمد رضا شفیعی، قرار می گیرند.

گفتنی است خیریه شهید محمد رضا شفیعی، مجموعه کوچک جهادی است که با هدف خدمت رسانی فرهنگی و معیشتی و نیز حمایت از اقشار ضعیف جامعه، توسط یک زوج طلبه اداره می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین